Foster + Partners otworzy biuro w Polsce na 44. piętrze Varso Tower!

2023-08-29 11:25

Foster + Partners - renomowana firma architektoniczna otworzy swoje warszawskie biuro w najwyższym budynku Unii Europejskiej. Polski oddział pracowni zajmie 730 mkw. powierzchni biurowej na 44. piętrze Varso Tower, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę miasta.

Foster + Partners

Foster + Partners to globalne studio zajmujące się zrównoważoną architekturą, urbanistyką, inżynierią i projektowaniem, założone przez Normana Fostera w 1967 roku. Pracownia ma biura na całym świecie, a w portfolio jej projektów znajdują się m.in. siedziba Apple w Kalifornii, biurowiec Bloomberg w Londynie, wieżowiec Commerzbanku we Frankfurcie czy nowojorskie drapacze chmur 50 Hudson Yards i 270 Park Avenue.

Po ponad 35 latach pracy w Europie Środkowej, w tym 25 obecności w Warszawie, założenie tutaj biura było naturalnym krokiem dla naszej pracowni. Będzie to największe europejskie biuro Foster + Partners poza Wielką Brytanią, a decyzja o wprowadzeniu się do zaprojektowanego przez nas Varso Tower odzwierciedla wiarę w siłę i znaczenie Polski w Europie. To dowód naszego zaangażowania w Warszawę jako światowej klasy lokalizację do prowadzenia działalności w regionie.

- mówi Grant Brooker, Head of Studio w Foster + Partners

Varso Tower piękny drapacz chmur w centrum Warszawy
Autor: HB Reavis Poland Varso Tower - obiekt mierzy 230 m do poziomu najwyższego tarasu, a wraz z iglicą aż 310 m i jest obecnie najwyższym pod względem wysokości architektonicznej budynkiem w Unii Europejskie

Poza Varso Tower, gdzie pracownia wprowadzi się do końca roku, wśród projektów Foster + Partners w Warszawie warto wspomnieć biurowiec Metropolitan przy Placu Piłsudskiego. Obecnie studio projektuje Centralny Port Komunikacyjny między Warszawą a Łodzią, łączący transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

CPK – wizualizacja. Zobacz, jak będzie wyglądał Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie

Nowe biuro firmy Foster + Partners, znanej ze zrównoważonego podejścia do projektowania, wzmocni jej obecność w Europie Środkowej. Pracownia słynie z tworzenia imponujących dzieł architektury i inżynierii, takich jak Varso Tower. Jestem dumna, że nasza przestrzeń biurowa będzie miejscem, gdzie lokalny zespół Foster + Partners będzie mógł rozwijać działalność firmy, a jego klienci doświadczać efektów tej pracy.

- komentuje Natalia Kasperska, Senior Leasing Manager w HB Reavis

Varso Tower piękny drapacz chmur w centrum Warszawy
Autor: HB Reavis Poland Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię

Varso Tower - wielofunkcyjna przestrzeń

Varso Tower to 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, która oferuje znakomity dostęp światła naturalnego i elastyczny układ przestrzenny. Projekt potwierdzony certyfikatami BREEAM i WELL wyróżnia smukła bryła i zastosowanie licznych rozwiązań wspierających oszczędność energii i komfort użytkowników. Przestrzeń publiczna budynku uwzględnia kilkadziesiąt drzew, przestronne lobby ozdobione ceramiczną mozaiką oraz tarasy widokowe na dachu, na którym szesnaście drzew tworzy najwyższy ogród w Warszawie.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej.

Najemcy Varso Tower 

Ponad 70% powierzchni w Varso Tower zostało już wynajęte. Pozostali najemcy wieżowca to m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig, firma private equity Enterprise Investors, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, grupa Inditex, firmy AFI Europe oraz Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.