Atenor przebuduje biurowiec UBC II nad jeziorem w Warszawie. Powstanie też kompleks mixed-use Fort 7

2024-06-13 9:08
Biurowiec Lakeside II
Autor: Atenor Biurowiec UBC II przemieni się w nowoczesny Lakeside II.

Firma Atenor szykuje dwie nowe inwestycje w Warszawie. Pierwsza to przebudowa biurowca UBC II, który przemieni się w nowoczesny i ekologiczny Lakeside II. Druga to planowany obok Lotniska Chopina kompleks Fort 7, w którym znajdą się m.in. mieszkania, biura i obiekty hotelowe.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Spis treści

  1. Atenor przebuduje biurowiec UBC II na Lakeside II
  2. Fort 7, czyli kompleks mixed-use przy dawnym forcie i Lotnisku Chopina

Atenor przebuduje biurowiec UBC II na Lakeside II

Dwa warszawskie biurowce University Business Center I oraz II powstały na przełomie lat 90. i 2000. Teraz Atenor przebuduje drugi z nich na obiekt bardziej nowoczesny i energooszczędny. UBC II przemieni się w Lakeside II i zapewni 19 tys. m² powierzchni biurowej w znakomitej lokalizacji – nad jeziorem na Służewiu, tuż przy budynkach uczelni oraz pętli tramwajowej Wyścigi.

Zakres prac będzie duży – z UBC II zostanie jedynie żelbetowy szkielet. Na nim oparty zostanie zupełnie nowy obiekt przystający do współczesnych standardów rynkowych. Za projekt przebudowy w duchu ESG odpowiada pracownia Grupa 5 Architekci. Od marca 2024 r. inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę. Według zapowiedzi budynek ma uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding oraz certyfikat WELL na poziomie Gold (podobnie jak pobliski biurowiec Lakeside projektu tej samej pracowni).

Biurowiec University Business Center II w Warszawie
Autor: Wikimedia Commons/Panek/CC BY-SA 1.0/no changes Biurowiec University Business Center II (UBC II) w Warszawie przed przebudową. Licencja zdjęcia: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0/deed.en
Biurowiec UBC II w Warszawie po przebudowie, już jako Lakeside II
Autor: Atenor Biurowiec UBC II w Warszawie po przebudowie, już jako Lakeside II

Fort 7, czyli kompleks mixed-use przy dawnym forcie i Lotnisku Chopina

Druga inwestycja Atenora w Warszawie to Fort 7, czyli kompleks biurowo-hotelowo-użytkowo-mieszkaniowy. Powstanie on na terenie blisko 136 tys. m², na obszarze historycznego Fortu VII Zbarż (część Twierdzy Warszawa), nieopodal Lotniska Chopina. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę budynków biurowych.

Jak podaje strona inwestora, dawne budynki fortowe zostaną odrestaurowane wraz z zachowanymi fosami. Wokoło powstaną wielofunkcyjne nowe obiekty, pełniące funkcje m.in. mieszkalne, hotelowe oraz biurowe. Przewidziano także szkołę oraz tereny zielone (30% terenu). Dla mieszkańców nowego osiedla przewidziano m.in. duże tarasy, infrastrukturę rowerową oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Inwestycja wystartuje w 2024 r. Inwestor będzie sukcesywnie uzyskiwał pozwolenia na kolejne obiekty kompleksu Fort 7.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.