Craft oddany do użytku - nowy biurowiec Katowice!

2023-09-04 17:15
Craft oddany do użytku - nowy biurowiec Katowice!
Autor: Ghelamco Craft oddany do użytku - nowy biurowiec Katowice!

Craft, najnowszy projekt belgijskiego dewelopera Ghelamco w Katowicach, otrzymał pozwolenie na użytkowanie i tym samym wzbogacił zasoby lokalnego rynku o 26 700 mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej.

Craft Katowice

Dynamiczna, wznosząca się na wysokość 55 metrów bryła Crafta o tarasowym układzie góruje nad ulicą Chorzowską i Drogową Trasą Średnicową. Na jego przeszklonej fasadzie widoczne są pionowe elementy w odcieniu miedzi, tzw. „żyletki”, nadające mu industrialnego charakteru odwołującego się do przemysłowego dziedzictwa Katowic. Nieszablonowa, 13-kondygnacyjna konstrukcja daje najemcom dostęp aż do sześciu tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, umożliwiając wyjątkowy widok na panoramę miasta. Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora.

Biurowiec Craft w Katowicach
Autor: serwis prasowy Craft idealne miejsce do pracy na Śląsku

Craft to przykład nowoczesnego i ekologicznego budynku wpisującego się w strategię ESG Ghelamco. Katowice zyskują obiekt wyróżniający się ponadprzeciętną architekturą, troską o środowisko i oferujący najwyższej klasy biura. Centralne miasto ponad 2-milionowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyciąga inwestorów rozwiniętą infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowników. Jestem przekonany, że Craft będzie idealnym miejscem do pracy i dynamicznego rozwoju polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, które zdecydują się ulokować swoje siedziby i centra usług na Śląsku – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Źróło: Ghelamco

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.