Hotel Gołębiewski Pobierowo - kiedy otwarcie gigantycznego hotelu nad polskim morzem? Zdjęcia i wideo

2024-01-05 6:23

Hotel Gołębiewski w nadmorskim Pobierowie to gigantyczna inwestycja. Będzie to jeden z największych hoteli w Polsce. Na budowie pojawiły się jednak problemy. Organy nadzoru budowlanego wstrzymały część prac, sprawa trafiła do sądu. Kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie?

Spis treści

  1. Hotel Gołębiewski Pobierowo - aktualności
  2. Hotel Gołębiewski Pobierowo - kiedy otwarcie?
  3. Hotel Gołębiewski Pobierowo – co w pierwszym etapie inwestycji?
  4. Hotel Gołębiewski Pobierowo - rezerwacje
  5. Jak wygląda hotel w Pobierowie?
  6. Hotel Gołębiewski Pobierowo - zdjęcia wnętrz
Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Hotel Gołębiewski Pobierowo - aktualności

Hotel Gołębiewski w Pobierowie wydawał się już bliski otwarcia. Pojawiły się już palmy, imponujące baseny i zjeżdżalnie. Jak podaje Głos Szczeciński, w środku przygotowano już m.in. kryte baseny, jacuzzi, sale kinowo-teatralne czy kręgielnię. Ukończono również prace nad częścią pokoi dla gości. Pierwszy etap jest już zatem prawie gotowy na przyjęcie gości do części obiektu.

Zobacz, jak wygląda Hotel Gołębiewski w Pobierowie - film z kanału kamienskie.info

Na budowie hotelu w Pobierowie pojawiły się jednak problemy. Jak podaje serwis money.pl, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryficach stwierdził brak uzyskania zezwolenia na budowę trzech basenów, brodzika i zespołu jacuzzi, wskutek czego wstrzymał pracę na placu budowy. Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w odniesieniu do tych obiektów utrzymał te decyzje w mocy.

Inwestor zaskarżył decyzje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, jednak ten w czterech z pięciu spraw już oddalił skargi. Obecnie na rozstrzygnięcie WSA czeka jeszcze ostatnia, piąta sprawa. Niezależnie od tego toczy się procedura legalizacji zakwestionowanych obiektów, aby przybliżyć obiekt do przyjęcia gości.

W grudniu 2023 r. wybrano nową dyrektor Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Została nią Wioletta Szatkowska-Musiał.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - kiedy otwarcie?

Początkowo otwarcie hotelu miało nastąpić w 2021 roku, jednak pandemia przyczyniła się do opóźnienia prac. Hotel miał być gotowy na wakacyjny sezon w 2023 r. Potem serwis konferencje.pl pisał o planowanym otwarciu w III lub IV kwartale 2023 r.

Obecnie, w związku z trwającymi odbiorami, ale także wspomnianym wstrzymaniem części prac na budowie i toczącą się procedurą legalizacji wybudowanych basenów inwestor przewiduje, że otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie nastąpi latem 2024 r.

W pierwszym etapie prawdopodobnie gościom zostaną udostępnione 4 z 11 zaplanowanych pięter, maksymalnie 500 pokoi, 2 restauracje, recepcja oraz baseny: pływacki i dziecięcy.

Oddawanie inwestycji etapami od początku zapowiadał też sam właściciel hotelu.

Hotel Gołębiewski Pobierowo – co w pierwszym etapie inwestycji?

Najbardziej reprezentacyjna część Hotelu Gołębiewski w Pobierowie jest już prawie gotowa. Jak podaje Głos Szczeciński, prowadzone są ostatnie prace w częściach wspólnych obiektu: przygotowana jest już recepcja, w holu wejściowym – o powierzchni ponad 2,5 tys. m² – została położona marmurowa podłoga i zawieszone ogromne żyrandole, dobiegają końca również prace w części basenowej. W ulokowanych na parterze dwóch restauracjach trwają ostatnie prace aranżacyjne.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Głos Szczeciński obecnie w pełni gotowe są pokoje ulokowane w zachodniej części hotelu. Mają one powierzchnię około 50-60 m² i są podzielone na kilka stref funkcjonalnych, takich jak strefa sypialniana, strefa odpoczynku oraz strefa rozrywki. Do każdego z pokoi przynależy około 8-metrowy balkon lub taras.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - rezerwacje

Nie ma niestety informacji o możliwości rezerwacji na stronie hotelu.

Jak wygląda hotel w Pobierowie?

Hotel Gołębiewski w Pobierowie to gigantyczna inwestycja, nawiązująca swoją bryłą do wyglądu statku pasażerskiego. Obiekt ma 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne. Docelowo ma być w nim 1200. pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys. gości. Powierzchnia całkowita budynku to 180 tys. m². Jest największym ze wszystkich hoteli w ramach swojej sieci i zarazem największym takim obiektem w Polsce. 

Hotel będzie mieć własne ujęcia wody, zewnętrzne i wewnętrzne baseny, aquapark, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię, dwie sale teatralno-kinowe, a także zaplecze konferencyjne.

Hotel oddalony jest ok. 60 kilometrów od Kołobrzegu i 40 kilometrów od Międzyzdrojów.

Czekamy na oficjalną datę otwarcia hotelu Gołębiewski w Pobierowie.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - zdjęcia wnętrz

Na profilu Hotel Gołębiewski Pobierowo opublikowano kilka aktualnych zdjęć z sesji fotograficznej! Hotel Gołębiewski w obiektywie Adam-Brzoza.com - National Geographic Poland photographer.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.