Kąpielisko Zakrzówek - oficjalne otwarcie sezonu 22 czerwca 2023!

2023-06-21 9:27

Kąpielisko Zakrzówek będzie największym parkiem wodnym w Krakowie. Dodając powierzchnię terenu Skałek Twardowskiego, będzie liczyć prawie 100 ha. Zakończyła się inwestycja warta 44 mln zł. W zbiorniku, który powstał po zalaniu starego kamieniołomu wapienia, powstało pięć unoszących się na wodzie basenów. Otwarcie kąpieliska Zakrzówek 22 czerwca 2023! Zobacz najnowsze zdjęcia!

Spis treści

 1. Zakrzówek z limitem wejść
 2. Zakrzówek - kamera online
 3. Zobacz Zakrzówek na żywo
 4. Zakrzówek i 5 pływających basenów
 5. Co oprócz kąpieliska na Zakrzówku?
 6. Pływające kąpielisko na Zakrzówku gotowe - Zobacz FILM
 7. Zakrzówek baseny - cennik biletów
 8. Godziny otwarcia kąpieliska na Zakrzówku
 9. Baseny Zakrzówek otwarte - najnowsze zdjęcia
 10. Zakrzówek - jak dojechać? TRASA
 11. Zakrzówek - kąpielisko w kamieniołomie
 12. O inwestycji
 13. Odwiedziliśmy krakowski Zakrzówek. Zobacz zdjęcia

Zakrzówek z limitem wejść

Limit wejść na kąpielisko Zakrzówek obowiązuje od 8 lipca. Został wprowadzony na prośbę ratowników czuwających nad bezpieczeństwem kąpieliska. Limit wejść wynosi 1000 osób.

Przy wejściach przed bramkami – w namiotach obsługi – każdy otrzymuje opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Obsługa kąpieliska weryfikuje na bieżąco posiadanie opaski na terenie kąpieliska. Przy wyjściu opaska jest zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwia wejście kolejnym osobom.

Zakrzówek - kamera online

Na kąpielisku zamontowana została kamera online, która zapewnia podgląd na żywo. W najbliższych dniach, w miejscu widocznym na kamerze, na kąpielisku pojawi się maszt, na którym – w przypadku wyczerpania limitu miejsc – wywieszona zostanie czarna flaga.

Rozwiązanie ma usprawnić korzystanie z nowego kąpieliska z basenami. W ostatnich dniach Zakrzówek był tak oblegany, że tworzyły się kilkugodzinne kolejki do wejścia. 

Zobacz Zakrzówek na żywo

Zakrzówek i 5 pływających basenów

Największą atrakcją Zakrzówka jest pięć pływających basenów o różnej wielkości i głębokości. W planach jest również basen szósty - tylko dla psów.

 • basen o głębokości 40 cm – strefa dla nieumiejących pływać, z wyznaczonym przy pomocy białych boi brodzikiem dla dzieci,
 • basen o głębokości 80 cm – strefa dla nieumiejących pływać,
 • basen o głębokości 120 cm – strefa dla nieumiejących pływać,
 • basen o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać.
 • basen o głębokości 350 cm – strefa dla umiejących pływać

Trzeba wiedzieć, że średnia głębokość wody wokół pomostów to średnio ok. 20 m. Kąpiel poza wyznaczonym kąpieliskiem oraz poza godzinami jego funkcjonowania możliwa jest wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Konstrukcje basenów, przymocowane do ścian kamieniołomów, unoszą się na wodzie, dzięki wspornikom powietrza. Wokół każdego basenu zbudowano drewniane pomosty (szerokości 8 m), które służą do plażowania. Skały Zakrzówka przypominają pejzaż chorwackiego wybrzeża.

Co oprócz kąpieliska na Zakrzówku?

Przygotowano tu również trasy biegowe, trasy do jazdy na rolkach, rowerach, a także siłownie. Kompleks sportowy konsultowano z naukowcami z Akademii Wychowania Fizycznego. Gotowy jest już budynek z szatniami, natryskami i kawiarnią. Będzie też taras widokowy. Planowana jest budowa Centrum Sportów Wodnych, z którego mają korzystać profesjonalni sportowcy.

Pływające kąpielisko na Zakrzówku gotowe - Zobacz FILM

Zakrzówek baseny - cennik biletów

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Zieleni Miejskiej, wstęp na kąpielisko ma być całkowicie bezpłatny. Urząd nie planuje wprowadzania opłat za korzystanie z basenów.

Godziny otwarcia kąpieliska na Zakrzówku

Sam teren Zakrzówka nie jest zamykany. Dotyczy to również basenów, ale według regulaminu kąpieliska można z niego korzystać tylko w trakcie dyżurów ratowników, czyli między 10:00 a 18:00. Baseny są czynne 6 dni w tygodniu. Kąpielisko zamknięte jest w poniedziałki - ten dzień przeznaczony jest na prace serwisowe.

Kąpielisko funkcjonuje oficjalnie od 22 czerwca do 3 września.

Miejsca parkingowe przy Zakrzówku zlokalizowane są przy ul. Norymberskiej i przy ul. Wyłom.

Baseny Zakrzówek otwarte - najnowsze zdjęcia

Zobacz najnowsze zdjęcia z basenów Zakrzówek - Kraków chętnie korzysta z kąpieliska

Zakrzówek - jak dojechać? TRASA

Zakrzówek - kąpielisko w kamieniołomie

Jeszcze 4 lata temu Zakrzówek był dzikim i niestrzeżonym kąpieliskiem, które powstało na terenie poprzemysłowym, po zalaniu w 1990 roku starego, dość głębokiego kamieniołomu. To duża, pełna zieleni atrakcja dla mieszkańców Krakowa, niespełna 3 km od centrum miasta.

O inwestycji

Za projekt zagospodarowania Parku Zakrzówek w Krakowie odpowiada Pracownia Projektowa F11 pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Marcina Furtaka. Architekci zadbali, aby wszystkie budynki, które powstaną na terenie parku wtapiały się w otaczającą je przyrodę. Dlatego też ich kształty są opływowe, inspirowane naturą. Zgodnie z założeniami metamorfoza Zakrzówka przebiegała tak, aby ingerencja w środowisko była jak najmniejsza.

Inwestorem jest Zarząd Zieleni Miejskiej. Koszt inwestycji to 44 mln zł - z czego 30 mln zł przeznaczono na wykup gruntów.

Odwiedziliśmy krakowski Zakrzówek. Zobacz zdjęcia

Listen on Spreaker. Źródło: Zakrzówek - polska Chorwacja. Zobacz baseny i plażę Zakrzówek online!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.