Na Mazurach powstaną dwa nowe parki handlowe. Znamy lokalizacje!

2024-07-04 10:00
Nowe centrum handlowe w Morągu - wizualizacja
Autor: Materiały prasowe/Genesis Property Nowe centrum handlowe w Morągu - wizualizacja

W Morągu, w woj. warmińsko-mazurskim, powstaną dwa nowe centra handlowe. Obie inwestycje znajdują się na różnych etapach realizacji. Dzięki nim miasto wzbogaci się nie tylko o nowoczesne i wygodne miejsca zakupów, przy jednoczesnym wsparciu lokalnych przedsiębiorstw, ale zostaną stworzone także nowe miejsca pracy.

Spis treści

  1. Nowa inwestycja Falcon Investment Management w Morągu
  2. Falcon Investment Management buduje sieć lokalnych power center
  3. Nowa centrum handlowe Genesis Property w Morągu
  4. Sklepy i usługi w nowym parku handlowym

Nowa inwestycja Falcon Investment Management w Morągu

Falcon Investment Management nabyło działkę inwestycyjną w Morągu, w województwie warmińsko-mazurskim. Planowana budowa nowego centrum handlowego Oto Park w tej lokalizacji ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Obecnie inwestycja jest w fazie projektowania. Komercjalizacją obiektu zajmie się firma RG Leasing. Prace budowlane mają ruszyć przed końcem roku, a centrum handlowe będzie usytuowane przy drodze wylotowej z miasta w kierunku Małdyt, przy ul. Żeromskiego, w pobliżu drogi krajowej 527. 

Falcon Investment Management buduje sieć lokalnych power center

Fundusz inwestycyjny skupia się na budowie parków handlowych w miastach liczących ponad 10 tys. mieszkańców, które funkcjonują pod marką Oto Park. W całej Polsce Falcon rozwija sieć lokalnych power center. 

Posiada już parki handlowe o łącznej powierzchni handlowej około 40 tys. mkw. W skład portfolio funduszu wchodzą centra handlowe w miastach takich jak Bolesławiec, Golub-Dobrzyń, Grodzisk Wielkopolski, Kłodzko, Koszalin i Sochaczew. Inwestor planuje dalszą rozbudowę sieci centrów handlowych typu convenience w miastach powiatowych na terenie całego kraju.

Nowa centrum handlowe Genesis Property w Morągu

Równocześnie w Morągu powstaje inny park handlowy — przy drodze 519, tuż obok skrzyżowania z ul. Świerkową. Inwestor, Genesis Property, wystąpił o warunki zabudowy dla obiektu o powierzchni 5 tys. mkw. i czeka na uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę. 

Nowe centrum handlowe będzie miało dedykowany parking oraz kompleksową ofertę handlową, w tym sklepy sieciowych marek. Prezes Genesis Property, Juliusz Wawrzyniak, podkreśla, że wejścia do sklepów będą znajdować się bezpośrednio przy parkingu, co ma umożliwić jak najszybsze zrobienie zakupów.

Sklepy i usługi w nowym parku handlowym

W planowanym parku handlowym znajdą się salony modowe, drogerie, sklepy z artykułami wyposażenia domu oraz supermarket DIY. Nowy obiekt ma oferować lokale na wynajem zarówno dla międzynarodowych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców. Dzięki tej inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

Źródło: propertynews.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.