Najbardziej luksusowy hotel jest w Krakowie! Pięciogwiazdkowy Stradom House należy do sieci Marriott

2023-08-20 10:00

Stradom House, należący do marki Autograph Collection Hotels by Marriott, został otwarty w tym roku, w zabytkowej XIV-wiecznej kamienicy położonej tuż obok Wawelu. To jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce.

Spis treści

  1. Stradom House by Marriott - luksusowy hotel tuż obok Wawelu
  2. Pięciogwiazdkowy hotel Marriott w zrewitalizowanej kamienicy

Stradom House by Marriott - luksusowy hotel tuż obok Wawelu

Obiekt należy do luksusowej marki Autograph Collection w ramach sieci Marriott. Stradom House powstał w zrewitalizowanej krakowskiej kamienicy pochodzącej z XIV wieku, zlokalizowanej na ul. Stradmoskiej 12-14, między Kazimierzem a Zamkiem Królewskim na Wawelu. Inwestorem jest Angel Poland Group. Po zrealizowaniu ostatnich prac wykończeniowych w kwietniu 2023 hotel został oficjalnie otwarty.

Pięciogwiazdkowy hotel Marriott w zrewitalizowanej kamienicy

Historia tego budynku rozpoczęła się w XIV wieku. Na przestrzeni lat mieściły się tu między innymi: kaplica św. Jadwigi, szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego. Po rewitalizacji kamienicy kompleks hotelowo-gastronomiczny tworzą 125 luksusowych pokoi, dwie restauracje, ekskluzywne wellness-SPA Sól. Wyjątkowym elementem oferty jest Hedwigs - światowej klasy bar i piwnica z winami mieszczące się w reprezentacyjnej części hotelu.

A w Warszawie mamy jeden z najlepszych hoteli na świecie. Mamaison Le Regina Warsaw na liście najlepszych hoteli świata. Czym się wyróżnia? Sprawdzamy!

Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Takiego, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z pięciogwiazdkowego hotelu, restauracji, klubu czy centrum spa i przestrzeni eventowych. Renowacja zabytkowego budynku jest niewątpliwie wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje nam dużo satysfakcji. 

Shachar Samuel, Co-owner Angel Poland Group

Hotel Stradom House by Marriott
Autor: mat. prasowe Lobby hotelu Stradom House
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.