Nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie

2023-07-17 12:59

Nowa hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie jest już oddana do użytku. Na dachu znajduje się taras z pięknym widokiem na Kopiec Kościuszki, dwie duże hale sportowe, siłownie, sale fitness, bazy do gry w squasha oraz sauna. Teraz adepci AGH mają jeszcze lepsze warunki do rozwijania sportowych pasji i umiejętności.

Trzy kolory elewacji nowej hali sportowej AGH

Trzy kolory elewacji: grafitowy, biały i szary odzwierciedlają podział budynku na trzy części. Pierwsza z nich, czyli zaplecza, biura, siłownie i sale fitness, jest grafitowa. Natomiast duża hala sportowa z widownią na 571 miejsc jest koloru białego. Trzecia część – szara - to hala treningowa z pełnowymiarowym boiskiem bez trybun.

Aby uzyskać trzy kolory elewacji zdecydowaliśmy się na zastosowanie płyt włókno-cementowych. Materiał ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i izolacyjnością dźwiękową, a także odpornością na działanie wody i grzybów pleśniowych – tłumaczy dr inż. arch. Mateusz Manecki z Autorskiej Pracowni Projektowej ARP Manecki, która jest autorem projektu hali. Obiekt został urbanistycznie i architektonicznie dostosowany do istniejących już akademików AGH.

Wnętrza i warunki do treningu w nowej hali sportowej AGH

Oprócz hal sportowych przewidziano też przestronne foyer. Natomiast każda z hal może być podzielona na trzy boiska treningowe, czyli w tym samym czasie możliwość treningu ma sześć grup. Takie rozwiązanie spełnia wszystkie potrzeby uczelni, obejmujące działalność sportową sekcji AZS AGH oraz zajęcia z WF dla studentów. Nad formą można pracować także w bogato wyposażonych siłowniach lub na salach fitness. Pamiętano również o amatorach squasha. Nowy obiekt sportowy bardzo dobrze ocenili trenujący na nim sportowcy, którzy brali udział w Igrzyskach Europejskich.

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej od lat zajmują najwyższe miejsca w akademickich rozgrywkach.

Hala sportowa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie
Autor: Tomasz Prokop Teraz adepci AGH mają jeszcze lepsze warunki do rozwijania sportowych pasji i umiejętności

Małopolską Ligę Akademicką AGH wygrywa już od wielu lat. Akademickie Mistrzostwa Polski to rywalizacja studentów aż w 40 konkurencjach sportowych. Tu także możemy się pochwalić bardzo dobrym wynikiem. Nasza uczelnia kończy rozgrywki zawsze na podium

– mówi Piotr Biel, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.