Sky Trust Solidarności w Kielcach – trwa budowa pierwszego z trzech wieżowców. To będą najwyższe budynki w Kielcach i regionie!

2024-02-13 14:58
Sky Trust Solidarności w Kielcach
Autor: mat. prasowe, wziualizacja Detan Sky Trust Solidarności w Kielcach będzie najwyższym obiektem w regionie

Sky Trust Solidarności – trzy najwyższe wieżowce w Kielcach powstaną u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej oraz Alei Solidarności. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Detan. Do współpracy przy realizacji obiektu Trust Investment zaprosił też modowy duet Paprocki & Brzozowski. Prace przy budowie pierwszego z trzech wieżowców Sky Trust już trwają.

Spis treści

  1. Sky Trust Solidarności - pierwszy obiekt typu mixed use w Kielcach
  2. W powiązaniu ze światem mody
  3. Kiedy zakończenie budowy Sky Trust w Kielcach?

Sky Trust Solidarności - pierwszy obiekt typu mixed use w Kielcach

W ramach inwestycji Sky Trust Solidarności zaplanowano budowę trzech 17-kondygnacyjnych wież o o powierzchni 11,9 tys. m². Zgodnie z założeniami obiektów typu mixed use Sky Trust będzie łączyć funkcje mieszkalne (49% powierzchni) oraz biurowe i usługowe (51% powierzchni). W pierwszym budynku powstaną 124 mieszkania o powierzchni od 35 do 85 m², a także 34 lokale usługowe o powierzchni od 60 do 190 m².

Inwestorem obiektu jest spółka Trust Investment, za projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna Detan.

Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany

Zobacz także: 

W powiązaniu ze światem mody

Spółka Trust Investment zaprosiła do współpracy dobrze znany modowy duet Paprocki & Brzozowski. Projektantom powierzono m.in. stworzenie koncepcji części wspólnych oraz lobby, a także koordynację działań dotyczących kreacji artystycznej całej inwestycji.

Liczne inspiracje światem mody w tworzeniu inwestycji zdradzają już same nazwy poszczególnych wieżowców: Prêt-à-porter, Atelier oraz Couture.

Sky Trust Solidarności w Kielcach
Autor: mat. prasowe, wziualizacja Detan Autorem projektu Sky Trust Solidarności jest pracownia architektoniczna Detan

Kiedy zakończenie budowy Sky Trust w Kielcach?

Obecnie na terenie inwestycji trwa budowa pierwszego z trzech planowanych wieżowców. Jak podaje inwestor, zakończono już roboty ziemne, wykonano przełożenie sieci kanalizacji, kontynuowane są roboty żelbetowe – ściany i słupy 3. piętra, trwają też prace ciesielskie i zbrojarskie stropu nad 3. piętrem.

Zakończenie budowy inwestycji Sky Trust przewidziano na 2025 rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.