Studio B od Skanska z docelową wysokością – 55 metrów. Zakończenie inwestycji sierpień 2023!

2023-05-04 15:15
Studio B od Skanska
Autor: Skanska Do budowy biurowca Studio deweloper – firma Skanska – zaplanował wykorzystanie niskoemisyjnego betonu Bosta

Kompleks biurowy Studio B, realizowany przez Skanska przy ulicy Prostej w Warszawie, osiągnął docelową wysokość – 55 metrów. To oznacza, że prace konstrukcyjne przy tym etapie inwestycji zakończyły się. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na koniec sierpnia 2023 roku.

Kompleks biurowy Studio B

Studio B to kompleks dwóch budynków biurowych. Lokalizacja kompleksu pomiędzy dwoma stacjami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego, charakterystyczne iksy w architekturze przyziemia, to tylko niektóre z wyróżników warszawskiej inwestycji Skanska. Budowa inwestycji ruszyła w sierpniu 2021 i dostarczy łącznie ok. 43 000 mkw. GLA powierzchni najmu.

Aktualnie (maj 2023) Budynek B kompleksu Studio osiągnął docelową wysokość – 55 metrów. To oznacza, że prace konstrukcyjne przy tym etapie inwestycji zakończyły się. Oddanie budynku do użytkowania zaplanowane jest na koniec sierpnia 2023 roku. W tym etapie inwestycji Studio B dostarczy na warszawski rynek 16 400 mkw. powierzchni biurowej, czternaście kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. 

W Studiu przewidziano 286 miejsc parkingowych oraz 285 miejsc dla rowerów. Tak, jak we wszystkich budynkach Skanska, dla rowerzystów przygotowano rozbudowaną infrastrukturę ułatwiającą komfortowy dojazd do pracy. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się sieć zrewitalizowanych ścieżek rowerowych, stacje roweru miejskiego, jak również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Odległość od stacji metra Rondo Daszyńskiego oraz stacji Rondo ONZ to zaledwie kilka minut pieszo.

Studio B od Skanska
Autor: Skanska Studio B od Skanska z docelową wysokością – 55 metrów (maj 2023). Koniec inwestycji planowany jest na sierpień 2023!

Studio B z myślą o mieszkańcach

Studio zmieni wizerunek kolejnego kwartału warszawskiej Woli. W ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń miejska z całoroczną roślinnością i mała architekturą. Plac zapewni długo oczekiwanie połączenie pomiędzy ulicami Prostą i Łucką oraz Fabryką Norblina. Ten nowy fragment miasta dzięki szerokiemu wachlarzowi usług będzie nie tylko miejscem pracy, ale również relaksu.

Skandynawska architektura inwestycji 

Autorami projektu Studia są duńska pracownia Arrow Architects oraz polska Grupa 5 Architekci. Jednym z wyróżników Studia będzie tzw. ludzka skala przyziemia, podkreślona elementami konstrukcji wyrzeźbionych w formie powtarzalnych liter X.

Studio będzie ubiegać się o najważniejsze certyfikaty przyznawane powierzchniom biurowym: LEED Platinum, WELL, Obiekt bez barier oraz WELL Health-Safety Rating. Ten ostatni jest przyznawany powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy. W kompleksie zostanie zainstalowany system Connected by Skanska, ułatwiający najemcom codzienne funkcjonowanie.

Najemcy Studia B, wśród których są już między innymi spółki z grupy finansowej Societe Generale, skorzystają ze zrównoważonych przestrzeni, przystosowanych do różnych form pracy, ułatwiających zarówno działanie w zespole, jak i pracę w ciszy. Ta będzie niezwykle komfortowa, a to dzięki nawilżaczom powietrza, klimatyzacji opartej o belki chłodzące czy innowacyjnemu oświetleniu LED z systemem kontroli światła dziennego. W budynku będzie wykorzystywana tzw. woda szara, czyli nienadająca się do spożycia, ale którą można wykorzystać np. do spłukiwania toalet.

Pracownicy Studia mają do dyspozycji tarasy - przestrzeń nie tylko do relaksu, ale również organizacji firmowych eventów. W ramach inwestycji powstanie też zielony, otwarty plac​ z małą architekturą.

Źródło: materiały prasowe Skanska

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.