The FORM nowy biurowiec w centrum Warszawy - ruszyła budowa!
Rozpoczęła się budowa biurowca nowej generacji The FORM - w centrum Warszawy, na skrzyżowaniu ulic Pańskiej i Miedzianej. To flagowy projekt Lincoln Property Company Poland, znanego inwestora, dewelopera i zarządcy działającego w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA oraz Europie.
Spis treści
- The FORM biurowiec w Warszawie
- Kto odpowiada za projekt The FORM?
- Certyfikacja biurowca The FORM
- Jaka będzie powierzchnia do wynajęcia w budynku The FORM?
The FORM biurowiec w Warszawie
The FORM nowy biurowiec w Warszawie wyróżnia wyrafinowana forma architektoniczna, walory użytkowe oraz ultranowoczesne technologie i rozwiązania ESG. Generalny wykonawca to firma PORR SA, wchodząca w skład austriackiej PORR Group. Za wyłączną komercjalizację projektu The FORM odpowiedzialny jest zespół ekspertów JLL. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na koniec IV kwartału 2024 roku.
The FORM jest potwierdzeniem intencji naszego ponownego wejścia na polski rynek i naszych szerszych planów rozwoju w Europie. Naszą ambicją jest, aby The FORM stał się punktem odniesienia dla wszystkich budynków biurowych w tej części Europy pod względem jakości, komfortu, przyjemności korzystania, rozwiązań technologicznych, a przede wszystkim zastosowanych rozwiązań ESG – mówi Troy Javaher, Head of UK and Europe w Lincoln Property Company.
Kto odpowiada za projekt The FORM?
Projektowanie budynku The FORM odbywało się w kilku etapach. Współautorami pierwszej koncepcji projektowej byli Kuryłowicz & Associates oraz Vietzke & Borstelmann Achitekten. Ostateczny projekt przygotowała pracownia Epstein.
Biurowiec został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i środowisku, z zachowaniem najwyższych wymagań ESG od początku budowy. Wraz z naszymi partnerami PORR i JLL, z niecierpliwością oczekujemy oddania do użytkowania powstającej najnowocześniejszej przestrzeni do pracy, handlu i relaksu, z której skorzystają zarówno biznes/najemcy, ale też okoliczna społeczność – dodaje Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland.
Certyfikacja biurowca The FORM
The FORM spełni rygorystyczne wymagania środowiskowe, takie jak certyfikacje WELL i LEED na najwyższym poziomie Platinum, a także certyfikacje WiredScore (świadczy o najwyższym poziomie światowego standardu łączności cyfrowej w środowisku zabudowanym), SmartScore (potwierdza najwyższy poziom światowego standardu inteligentnych budynków), ActiveScore (potwierdza, że budynek wspiera aktywny tryb życia jego użytkowników) i AirRated (zaświadcza, że w budynku m.in. na bieżąco monitorowane są kluczowe parametry jakości powietrza, jak wilgotność, temperatura i zanieczyszczenie, dzięki którym przestrzenie spełnią oczekiwania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz dobrego samopoczucia użytkowników).
The FORM to nowoczesny biurowiec w centrum stolicy, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o dobrostanie użytkowników i minimalizacji wpływu na środowisko. Najwyższe wymogi ESG są realizowane już na etapie budowy, do czego został zobowiązany generalny wykonawca. 100% energii elektrycznej zużywanej w trakcie eksploatacji budynku będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, między innymi z instalacji paneli fotowoltaicznych umieszczonej na dachu budynku. Trzyszybowe przeszklenie fasady z termiczną powłoką to kolejny element zapewniający wysoką efektywność energetyczną. W porównaniu do typowych budynków biurowych dostarczymy o 30% więcej świeżego powietrza do powierzchni biurowych. Wykorzystamy również technologie i urządzenia, które pozwolą na zmniejszenie zużycia wody o 50%. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej klasy systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free-coolingu, jak również w zbiornik na wodę opadową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni.
– komentuje Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland.
Jaka będzie powierzchnia do wynajęcia w budynku The FORM?
The FORM do dyspozycji najemców będzie łącznie ponad 30,8 tys. mkw. powierzchni na dziewięciu kondygnacjach naziemnych, w tym około 28 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Dostępna będzie duża powierzchnia najmu w ramach jednej kondygnacji – od 2,65 tys. mkw. do ponad 3,7 tys. mkw., co umożliwi elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej.
- Punkty usługowe i handlowe, dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy będą na parterze budynku (2,5 tys. mkw. powierzchni).
- Trzy tarasy o łącznej powierzchni blisko 1,1 tys. mkw. - do wypoczynku i mniej formalnych spotkań, na piętrach piątym, szóstym i ósmym zaplanowano.
- Przestronne, zielone patio o powierzchni niemal 700 mkw., tworzące kolejną strefę do spotkań i odpoczynku dla wszystkich najemców, łączące się płynnie z planowanym, nowym parkiem miejskim, zlokalizowanym w ścisłym sąsiedztwie The FORM (od strony ulicy Miedzianej).
– Biurowiec the FORM to obiekt realizowany z myślą nie tylko o aktualnych, ale również przyszłych potrzebach najemców. W budynku będą zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które zapewnią użytkownikom unikalny komfort. Obiekt w całości powstanie w duchu zrównoważonego rozwoju, czego dowodem są wymogi licznych certyfikatów, które spełni – komentuje Tomasz Czuba, Executive Director, Head of Office Leasing and Tenant Representation, JLL.
Parkingi podziemne w budynku The FORMNa poziomach -1 i -2 będzie zlokalizowany parking podziemny (254 miejsca parkingowe dla najemców i gości). Wjazd i wyjazd z parkingu podziemnego przewidziany jest od strony ulicy Pańskiej. W instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym zostanie wyposażonych 30% miejsc na parkingu podziemnym (z możliwością rozszerzenia instalacji do 50% miejsc parkingowych). Przewidziano także udogodnienia dla rowerzystów, m.in. zostanie udostępnionych ponad 210 stojaków rowerowych, rozbudowane zaplecze w postaci przebieralni z prysznicami, stacji napraw oraz stacji do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.
- Lokalizacja: skrzyżowanie ulic Pańskiej i Miedzianej w Warszawie
- Powierzchnia: ponad 30,8 tys. mkw. (na dziewięciu kondygnacjach naziemnych), w tym około 28 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,5 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej
- Projekt: współautorami pierwszej koncepcji projektowej byli Kuryłowicz & Associates oraz Vietzke & Borstelmann Achitekten; ostateczny projekt przygotowała pracownia Epstein
- Generalny wykonawca: firma PORR SA, wchodząca w skład austriackiej PORR Group
- Oddanie budynku do użytku: zaplanowano na koniec IV kwartału 2024 roku