The Park Kraków - przestrzeń dla ludzi, miejsce dla biznesu!

2023-08-14 12:45
The Park Kraków
Autor: materiały prasowe www.theparkkrakow.pl Cały kompleks The Park Kraków został zaprojektowany zgodnie z zasadami biophilic design, co – jak potwierdzają badania – wspiera produktywność, kreatywność i wpływa na dobre samopoczucie osób pracujących w takim otoczeniu

Trwa proces komercjalizacji kompleksu The Park Kraków, realizowanego przez White Star Real Estate i Cain International. Pierwszym najemcą budynku B2 została firma Infogain. Cały kompleks docelowo ma się składać z 8 budynków. Pierwszy budynek w kompleksie The Park Kraków (B1) uzyskał pozwolenie na użytkowanie w maju 2022 roku, a w styczniu 2023 powitał pierwszego najemcę – firmę OTCF.

O projekcie The Park Kraków

The Park Kraków będzie docelowo liczył 8 budynków biurowych, w których dostępne będzie ok. 100 tys. m², wysokiej jakości powierzchni najmu. Cały kompleks The Park Kraków został zaprojektowany zgodnie z zasadami biophilic design, co – jak potwierdzają badania – wspiera produktywność, kreatywność i wpływa na dobre samopoczucie osób pracujących w takim otoczeniu. W projekcie przewidziane są także liczne rozwiązania ekologiczne.

Na dachach są zainstalowane panele fotowoltaiczne, zwiększające udział zielonej energii, a w budynkach wdrożony jest system optymalizacji zużycia wody, gdzie woda deszczowa wykorzystywana jest do podlewania zieleni. W zewnętrznych strefach spotkań i relaksu przewidziane są fontanny wody pitnej, które pozwolą na ograniczenie zużycia plastiku. Inwestycja jest certyfikowana w systemie BREEAM.

Oprócz tradycyjnej powierzchni biurowej, The Park Kraków oferuje także docelowo ponad 3 ha przestrzeni wewnętrznej z dużą ilością zieleni, elementami wodnymi i materiałami naturalnymi, a także infrastrukturą dla rowerzystów. Wszystko to wspiera produktywność i wpływa na dobre samopoczucie osób pracujących w tak przystosowanym środowisku.

Aktualnie rozpoczęły się prace budowlane przy budynkach B3 i B4. Trwają również prace projektowe dotyczące 4 kolejnych budynków biurowych tj. B5-B8, wchodzących w II fazę projektu.

Za koncepcję architektoniczną projektu odpowiada firma APA Wojciechowski Architekci.

The Park Kraków, kolejny owoc współpracy naszej pracowni z White Star Real Estate oraz Cain International, jest zespołem budynków biurowo-usługowych o spójnej i czytelnej w odbiorze architekturze, która pozwala na wizualną identyfikację każdego z nich. Obiekty usytuowane zostały względem siebie tak, aby wytworzone zostały przyjazne w odbiorze wnętrza urbanistyczne: umożliwiające użytkownikom kompleksu dogodne korzystanie usług znajdujących się w parterach budynków, a także z pięknie zaplanowanych drobnych form architektonicznych oraz starannie zaaranżowanych terenów zielonych. 

– komentuje Michał Sadowski Współwłaściciel i Wiceprezes zarządu, w APA Wojciechowski Architekci

The Park Kraków
Autor: materiały prasowe www.theparkkrakow.pl The Park Kraków to inwestycja zaprojektowana z myślą o środowisku naturalnym oraz ludziach

Lokalizacja inwestycji

The Park Kraków znajduje się w dzielnicy Podgórze na granicy dzielnicy biznesowej Zabłocie. Projekt oferuje doskonałe połączenie z centrum miasta transportem miejskim.

Komercjalizacja kompleksu The Park Kraków

Pierwszym najemcą budynku B2 została firma Infogain. Dla wiodącegThe Park Krakówo dostawcy rozwiązań technologicznych z siedzibą w Dolinie Krzemowej będzie to drugie tradycyjne biuro w Polsce. Firma Infogain, specjalizująca się w inżynierii biznesowych platform cyfrowych z głęboką wiedzą domenową w dziedzinie zaawansowanych technologii, transportu i podróży, handlu detalicznego i ubezpieczeń. Najemca zajmie powierzchnię 650 mkw. na 5. piętrze z tarasem i widokiem na zalew Bagry.

Pierwszy budynek w kompleksie The Park Kraków (B1) uzyskał pozwolenie na użytkowanie w maju 2022 roku, a w styczniu 2023 powitał pierwszego najemcę – firmę OTCF. W IV kwartale bieżącego roku w B1 zostanie otwarty klub fitness My Fitness Place, a za kilka tygodni rozpocznie działalność mały sklep spożywczy. Aktualnie pierwszy budynek jest wynajęty w ponad 80%. Trwają zaawansowane rozmowy negocjacyjne na pozostałą powierzchnię w budynku B1 oraz w budynku B2.

Kiedy oddanie do użytku budynku B2 kompleksu The Park Kraków?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oddanie do użytkowania budynku B2 zaplanowane jest na III kwartał 2023 roku. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.