Brain Park w Krakowie już oddany do użytku

2024-01-29 15:47

Brain Park, położony na krakowskich Grzegórzkach kompleks biurowy, z początkiem roku powiększył się o kolejny budynek. Wzniesiony w II etapie inwestycji Echo Investment biurowiec otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

Spis treści

  1. Brain Park Kraków – II etap gotowy na najemców
  2. Zielone strefy wypoczynku
  3. Z certyfikatami BREEAM i WiredScore

Brain Park Kraków – II etap gotowy na najemców

Brain Park to kompleks biurowy położony u zbiegu alei Pokoju i ulicy Fabrycznej na krakowskich Grzegórzkach. Jego budowa rozpoczęła się w styczniu 2021 roku, a niespełna dwa lata później  pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. m² były już gotowe na przyjęcie najemców. Na początku tego roku oddano do użytku trzeci budynek kompleksu Brain Park, o powierzchni 13 tys. m².

Oprócz powierzchni biurowych w ramach kompleksu powstało również blisko 10 tys. m² terenów zielonych.

Przeczytaj także:

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Inwestorem Brain Park jest Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Wśród najemców powierzchni biurowych w krakowskim kompleksie Brain Park są obecnie: EPAM Polska, PepsiCo GBS, ALDI Tech Hub, APPTIO Poland, Mercator Medical, biura serwisowane Loftmill oraz przychodnia Medicover.

Zielone strefy wypoczynku

Krakowską inwestycję Echo Investment wyróżnia między innymi pełne zieleni, otwarte patio, na którym znalazły się strefy do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki i przestrzeń do aktywności typu street workout.

Do dyspozycji najemców Brain Park pozostają też zielone tarasy, a także 485 miejsc parkingowych, 300 miejsc dla rowerów, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych oraz szatnie z prysznicami.

Brain Park to przykład ponadczasowej, powściągliwej w formie architektury, która współtworzy jakość urbanistyczną tego obszaru Krakowa.

 – Anna Pawłowska, dyrektor zarządzająca Baumschlager Eberle Architekci Kraków

Z certyfikatami BREEAM i WiredScore

W inwestycji Brain Park wprowadzono prośrodowiskowe rozwiązania – kompleks jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych, a w budynkach zastosowano systemy oszczędzające energię i wodę oraz ograniczające negatywny wpływ obiektu na środowisko.

Brain Park uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a także – jako pierwszy projekt biurowy w Krakowie – certyfikat WiredScore Platinum, który potwierdza jego najlepszą łączność cyfrową i zaawansowanie technologiczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.