Hotel Canopy by Hilton Warsaw – pierwszy hotel lifestyle’owy w Polsce zaprojektuje APA Wojciechowski

2023-12-14 8:58
Hotel Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie, wizualizacja
Autor: copyright 2023 Hilton Wizualizacja hotelu Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie.

Canopy by Hilton Warsaw powstanie w ścisłym centrum stolicy, w miejscu wyburzanego WiIcza House – budynku biurowego z lat 50. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 170 pokoi oraz taras widokowy na dachu. Za projekt hotelu odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci. Otwarcie obiektu zaplanowano na 2025 r.

Spis treści

  1. Hotel Canopy by Hilton Warsaw – zamiast biurowca lifestyle'owy hotel
  2. Canopy by Hilton spod kreski APA Wojciechowski Architekci
  3. Ogród na dachu i zielony dziedziniec
  4. Canopy by Hilton – marka hoteli lifestyle'owych
Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Hotel Canopy by Hilton Warsaw – zamiast biurowca lifestyle'owy hotel

W Śródmieściu, przy ul. Wilczej 50/52, rozpoczęto przygotowania do budowy nowego hotelu Hilton – trwa wyburzanie 8-piętrowego biurowca z lat. 50. XX wieku. Będzie to pierwsza inwestycja marki Canopy by Hilton w Polsce. W ofercie hotelu znajdzie się 170 pokoi, pomieszczenia konferencyjno-eventowe i taras widokowy na dachu. Zarządzanie inwestycją powierzono firmie TFG Hotels.

Przewidywane otwarcie Hotelu Canopy by Hilton Warsaw nastąpi już w 2025 roku.

Zobacz też:

Canopy by Hilton spod kreski APA Wojciechowski Architekci

Nowy budynek przy ul. Wilczej zaprojektowano jako 9-kondygnacyjną bryłę wpisaną w kształt narożnej działki – w ten sposób zostanie domknięta pierzeja ulic Wilczej i Poznańskiej. Uskokowy kształt budynku oraz wieńcząca go konstrukcja ogrodu zimowego mają podkreślić dominujący charakter obiektu.

W projekcie hotelu Canopy by Hilton Warsaw odnajdziemy wiele nawiązań do stojącego wcześniej w tym miejscu, modernistycznego biurowca Wilcza House. Jak zaznacza Joanna Nowosadzka, achitekt w APA Wojciechowski Architekci: – W architekturze okolicznych gmachów przenikają się wątki XIX-wiecznych renesansowych, eleganckich kamienic, pierwsze formy stylu secesyjnego i art deco, proste kształty modernizmu oraz socrealistyczne surowe podziały. Wszystkie te elementy miały znaczący wpływ na kształt naszego projektu.

Z kolei Anna Kurowska, architekt prowadzący w APA Wojciechowski Architekci, podkreśla: – Miks zabytkowej architektury XIX-wiecznych kamienic oraz modernistycznych przykładów obiektów powojennych nadaje niepowtarzalny odbiór ulicy. (...) Zaprojektowane przez nas charakterystyczne wyoblenia eksponowanego narożnika u zbiegu ul. Wilczej i Poznańskiej mają nawiązywać do modernistycznej zabudowy. Cofnięte glify jednolitych, kwadratowych okien odwołują się do zabudowy kamienicznej. Zakrzywione balkony będą natomiast subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury. Całość obiektu ożywiły elementy w kolorze miedzi, które świetnie kontrastują z jasnym odcieniem całości bryły. Poprzez te nietypowe połączenia chcieliśmy zachować eklektyczny charakter ulicy.

Hotel Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie, wizualizacja
Autor: copyright 2023 Hilton Wizualizacja hotelu Canopy by Hilton Warsaw w Warszawie

Ogród na dachu i zielony dziedziniec

Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano ogród zimowy, będący nawiązaniem do istniejącej niegdyś w tym miejscu kopuły. Zieleń zostanie również wprowadzona do położonego w dalszym planie holu wejściowego dziedzińca. – Chcieliśmy, aby przyszli goście mieli dostęp do spokojnego otoczenia, w którym mogą zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. To nie tylko atrakcyjna przestrzeń wizualna, ale także praktyczne rozwiązanie, integrujące naturalne elementy z nowoczesną architekturą – podkreśla Anna Kurowska.

Canopy by Hilton – marka hoteli lifestyle'owych

Canopy, należąca do grupy Hilton, to marka tzw. hoteli lifestyle’owych: oferujących mniej zobowiązującą atmosferę i w założeniu również niższą cenę niż w innych obiektach danej marki. Hotele tego typu wyglądem czy np. ofertą gastronomiczną często nawiązują też do specyfiki miejsca – lokalnej tradycji, historii czy kultury.

Kluczowe jest zatem tworzenie unikatowości doświadczeń gości przez pobyt w miejscu o niepowtarzalnym, wyjątkowym charakterze. 

  • Hotel Barcelo Elektrownia Powiśle - jak wygląda nowy hotel w Elektrowni Powiśle. ZDJĘCIA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.