Nowe przestrzenie biurowe dla Lingaro od Bit Creative

2024-01-30 17:44

Grupa Lingaro zyskało nową przestrzeń. Na ponad 3000 m² rozłożonych na dwóch piętrach powstały przestronne sale konferencyjne, open space’y oraz zróżnicowane strefy socjalne. Za realizację projektu wnętrz odpowiada pracownia projektowa Bit Creative.

Spis treści

  1. Lingaro z nowym biurem przy Puławskiej
  2. Przestrzenie z motywem miasta
  3. Game room, strefa relaksu i przestronne jadalnie

Lingaro z nowym biurem przy Puławskiej

Przestrzeń biurowa nowej siedziby Lingaro w Warszawie to ponad 3000 m² położonych na dwóch kondygnacjach. Pierwsza z nich to 1053,20 m², na których znajduje się pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym o powierzchni, siedem salek konferencyjnych oraz wydzielone przestrzenie do pracy typu open space. Druga liczy 2048,22 m² i obejmuje pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym, coffee point, game room z aneksem kuchennym, 17 salek konferencyjnych, pokój pracy kreatywnej, trzy pomieszczenia do pracy indywidualnej, wydzielone przestrzenie typu open space oraz strefę chill outu.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Przestrzenie z motywem miasta

Klarowny, funkcjonalny i sprzyjający zarówno pracy indywidualnej, jak i zespołowej podział przestrzeni był jednak pierwszym wyzwaniem, z jakim zmierzyli się architekci z pracowni Bit Creative. Wydzielone pomieszczenia trzeba było bowiem urządzić tak, by każde stanowiło spójną część całości, a zarazem wyróżniało się na tle pozostałych. Punktem wyjścia stała się więc misja firmy, jej międzynarodowy zasięg działalności oraz profil świadczonych usług.

Motywem przewodnim sal konferencyjnych są miasta, w których znajdują się główne oddziały spółki. Sale w strefie recepcji zostały zaprojektowane w stonowanych barwach, natomiast te dostępne dla pracowników wyróżniają się intensywną kolorystyką. Każda z nich ma swój indywidualny kolor, zaakcentowany na suficie. Za najbarwniejszą można uznać salę Mexico City, gdzie na jednej ze ścian dominuje postać Fridy Khalo.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom o domowej atmosferze z akcentami firmowymi, uwzględniając przy tym istniejące wyposażenie firmy. Pod względem funkcjonalnym inwestorowi zależało, aby przestrzeń była założona na planie otwartym, przy czym przestrzenie miały zostać podzielone na mniejsze, dla maksymalnie 18 pracowników. Ważnym aspektem było również rozplanowanie różnorodnych miejsc do pracy zespołowej i indywidualnej oraz licznych sal konferencyjnych.

– Barnaba Grzelecki, właściciel pracowni BIT CREATIVE

Game room, strefa relaksu i przestronne jadalnie

W game roomie dominują kolory firmowe – odcienie fioletu i granatowego. Sufit wykonany z czarnych, szarych i białych płyt, nawiązuje do tematyki pomieszczenia - przypomina szachownice lub piksele na monitorze. Dodatkowymi elementami wzmacniającymi nastrój jest tapeta z uniwersum cyberpunk, neon z napisem „Game over” oraz ścienna dekoracja w formie pikseli, która też pełni funkcję akustyczną. Na użytkowników czeka wiele atrakcji: konsola do gier, maszyna typu arcade, ping-pong oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny i miejsca do wypoczynku.

Z kolei wielofunkcyjne pomieszczenie socjalne zlokalizowane jest w narożniku budynku i podzielone jest na kilka stref. Część wypoczynkowa z miękkimi, wygodnymi meblami oddzielona jest od pozostałych za pomocą mobilnych przepierzeń. Stąd można podziwiać widoki na tętniące życiem miasto lub zagrać w planszówki. W strefie jadalnianej znajdują się długie stoły dla większej grupy pracowników, jak również pojedyncze stolik oraz wysokie stoły przy elewacji i wyspie kuchennej. Sala wyposażona jest również w system nagłośnienia oraz dwa monitory dla grupowych prezentacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.