Projekt Góraszka – nowe centrum handlowo-rozrywkowe pod Warszawą. Wizualizacje

2023-11-17 15:04

Projekt Góraszka zakłada powstanie wielkiego kompleksu handlowo-rozrywkowego na terenie dawnego lotniska pod Warszawą. Inwestor, firma Nhood, zaprezentowała nowe wizualizacje obiektu i przedstawiła aktualny harmonogram prac. Co powstanie w Projekcie Góraszka? Kiedy otwarcie galerii handlowej Projekt Góraszka?

Spis treści

  1. Projekt Góraszka – co powstanie w ramach w ramach kompleksu pod Warszawą?
  2. Jak będzie wyglądać Projekt Góraszka? Nowe wizualizacje
  3. Kiedy otwarcie centrum handlowo-rozrywkowego Projekt Góraszka?

Projekt Góraszka – co powstanie w ramach w ramach kompleksu pod Warszawą?

Projekt Góraszka to nazwa wielofunkcyjnego kompleksu o charakterze handlowo-rozrywkowym, zlokalizowanego na terenach dawnego lotniska pod Warszawą, tuż przy węźle drogowym łączącym trasę S17 z trasą S2.

Jak zapowiada inwestor, firma Nhood, w ramach obiektu znajdą się m.in. hipermarket, market DIY, outlet, retail park, a także park rozrywki, aquapark, kino i klub fitness. Obecnie na terenie inwestycji powstał już rodzinny park rozrywki Majaland.

Zgodnie z aktualną koncepcją w Parku Góraszka zostanie zbudowane centrum handlowe o łącznej powierzchni najmu ok. 45 tys. m² oraz 1,7 tys. miejsc parkingowych.

Jak będzie wyglądać Projekt Góraszka? Nowe wizualizacje

Koncepcja budowy centrum handlowego zmieniała się kilkukrotnie. Inwestor przedstawił aktualną koncepcję architektoniczną obiektu przygotowaną przez pracownię SUD Architectes. Na wizualizacjach wyeksponowano infrastrukturę kompleksu, z  ogromnym węzłem drogowym, liczącym 14 pasów ruchu.

Jak podaje odpowiedzialna za inwestycję firma Nhood, centrum w Góraszce ma powstać z zastosowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Do budowy mają być wykorzystane produkowane lokalnie materiały budowlane, w tym naturalne drewno i kamień, zaprojektowano zielone dachy z ekstensywną zielenią, a powstałe obiekty mają charakteryzować się niskim zużyciem energii, pochodzącej w przeważającej części ze zrównoważonych źródeł, w tym paneli fotowoltaicznych.

Już na etapie przygotowania inwestycji firma Nhood będzie ubiegała się o certyfikaty BREEAM New Construction oraz BREEAM Communities na poziomie excellent. Projekt Góraszka uczestniczy także w procesie certyfikacji MUQI (Mixed Use Quality Index).

Kiedy otwarcie centrum handlowo-rozrywkowego Projekt Góraszka?

Planowany początek budowy Projektu Góraszka to III kwartał 2024 r. Przekazanie obiektu do użytku jest planowane na 2026 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.