Sky Tower we Wrocławiu czeka przebudowa i modernizacja

2023-06-21 14:55
Modernizacja wieżowca Sky Tower we Wrocławiu
Autor: Mat. prasowe Wrocławski Sky Tower to wielofunkcyjny obiekt łączący funkcje mieszkalne, biurowe oraz handlowo-usługowe

Sky Tower - najwyższy wieżowiec we Wrocławiu, wybudowany w 2012 roku - przejdzie gruntowną zmianę. Już rozpoczął się pierwszy etap prac remontowych, który obejmuje odświeżenie wnętrza galerii handlowej. Kolejny etap przyniesie m.in. przebudowę i powiększenie punktu widokowego. Zarządca obiektu, fundusz Adventum Group, zapowiada, że na tym zmiany w Sky Tower się nie zakończą. Prace modernizacyjne obiektu mają potrwać 2 lata.

Spis treści

  1. Sky Tower rusza z modernizacją
  2. Przebudowa punktu widokowego
  3. Galeria handlowa w Sky Tower zmienia profil

Sky Tower rusza z modernizacją

Prace remontowe w galerii zostały podzielone na kilka etapów, a pierwszy z nich rozpoczął się już w połowie kwietnia. Objął on m.in. przemalowanie ścian i słupów. W kolejnych fazach zaplanowano dodanie dużej ilości zieleni oraz funkcjonalnych drewnianych mebli. W przyszłym roku, w pobliżu marketu EUROSPAR, zostanie relokowana ikoniczna rzeźba „Profil Czasu” Salvadora Dalego, która obecnie znajduje się przed głównym wejściem.

Zmiany, które rozpoczynamy w tym roku w Sky Tower, to element planu transformacji całego kompleksu. Poprzez odświeżenie wnętrza galerii handlowej, rozbudowę punktu widokowego i zmianę profilu najemców, a także dodanie nowych funkcji, dążymy do stworzenia przyjaznego i nowoczesnego miejsca pracy, zakupów, spotkań i rozrywki w centrum miasta.

Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group

Modernizacja wieżowca Sky Tower we Wrocławiu
Autor: Mat. prasowe W ramach modernizacji wnętrz galerii zaplanowano też dodanie dużej ilości zieleni oraz funkcjonalnych drewnianych mebli

Przebudowa punktu widokowego

Metamorfoza czeka również jedną z najpopularniejszych wrocławskich atrakcji turystycznych – punkt widokowy zlokalizowany na 49. piętrze wieżowca. Prace związane z jego przebudową rozpoczną się już w czerwcu 2023 roku i potrwają do wiosny 2024 roku. Rewolucyjne zmiany obejmą powiększenie tarasu widokowego z 250 m2 do 600 m2, stworzenie przestrzeni barowo-kawiarnianej, w której goście będą mogli podziwiać miasto z wysokości 200 m oraz multimedialnej windy, do której wejście zostanie przeniesione na 1. piętro galerii handlowej. Punkt widokowy pozostanie otwarty przez cały okres trwania przebudowy.

Zobacz także:

Modernizacja wieżowca Sky Tower we Wrocławiu
Autor: Mat. prasowe Pierwszy etap prac remontowych obejmuje m.in. odświeżenie wnętrza galerii handlowej

Galeria handlowa w Sky Tower zmienia profil

Wraz z remontem i przebudową galeria handlowa Sky Tower zmieni swój profil. Wśród najemców znajdą się głównie lokale o profilu usługowym i handel segmentu convenience, a więc codziennych zakupów. Filarem wciąż pozostanie bogata oferta rozrywkowa.

Obecni najemcy również wprowadzają zmiany w swoich lokalach - wkrótce rozpocznie się gruntowny remont supermarketu EUROSPAR, który zostanie przebudowany zgodnie z najnowszym formatem sieci. W tym roku wśród nowych najemców znalazł się też m.in. popularny koncept piekarni, a tylko w pierwszym kwartale 2023 roku, przedłużono umowy najmu o łącznej powierzchni 2 750 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.