Skyliner Warszawa - nowi najemcy w jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce

2023-05-10 14:17

Skyliner Warszawa powiększa grono najemców. W inwestycji Grupy Karimpol swoje nowe siedziby będą mieć - dom maklerski Noble Securities, dostawca sprzętu i rozwiązań do diagnostyki medycznej Werfen Polska oraz działający na rynku energii odnawialnej Greenville. Ich biura zajmą w sumie 1358 mkw. powierzchni.

Skyliner Warszawa

Skyliner to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce. Biurowiec – oddany do użytku w styczniu 2021 r. – na co dzień gości w swoim wnętrzu wiele firm. Teraz dołączą do nich kolejne organizacje o zasięgu międzynarodowym. W zawarciu transakcji z trzema nowymi najmcami Grupę Karimpol wspierała agencja doradcza CBRE, która pośredniczyła w całym procesie. Tym samym w Skylinerze wynajęte jest już łącznie 40.000 mkw. zajmujących ponad 80 proc. powierzchni biurowca. Kolejne 10 procent powierzchni jest pod rezerwacją dla innych klientów.

Dom maklerski Noble Securities zajmie 526 mkw. powierzchni. Spółka od 1994 r. jest aktywnym uczestnikiem polskiego rynku kapitałowego i z sukcesem realizuje projekty publicznych i prywatnych emisji obligacji. Wspiera również klientów detalicznych w zakresie prowadzenia i obsługi rachunków maklerskich, indywidualnych kont emerytalnych (IKE) i kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE), a także doradztwa inwestycyjnego.

Kolejny nowy najemca, grupa firm Greenville, zajmie 453 mkw. powierzchni. Firma od ponad 20 lat realizuje projekty w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Dodatkowo, 7 lat temu, Greenville rozpoczął aktywny rozwój projektów z zakresu energii odnawialnej na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach, o łącznej mocy ponad 670 MW, które znajdują się na różnych etapach rozwoju i stale rosną.

Skyliner oferuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 piętrach. Część z nich zajmują lokale usługowo-handlowe, restauracje oraz pięciokondygnacyjny parking podziemny. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek jest wyposażony w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp, która m.in. zastępuje tradycyjne karty kontroli dostępu oraz daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup  gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE.

Skyliner II nowa przestrzeń 

Kompleks spod kreski APA Wojciechowski już niebawem zyska nową przestrzeń. Zespół pracowni zaprojektował rówież jego drugi etap – wieżę Skyliner II. Biurowiec o wysokości 130 metrów powstanie przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Rozpoczęcie realizacji drugiej fazy projektu jest planowane na jesień tego roku. Nowy warszawski biurowiec Skyliner II ma liczyć 24.000 mkw. powierzchni rozmieszonej na 28 kondygnacjach. Większość powierzchni użytkowej – 23.000 mkw. zostanie przeznaczona na biura. Lokale handlowo-usługowe zajmą blisko 1.000 mkw. Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki. Oba wieżowce Grupy Karimpol połączy wspólne podium. To w drugiej fazie inwestycji będzie w pełni przeszklonym foyer wejściowym z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Podobnie jak w pierwszej fazie poprowadzą na nią reprezentacyjne schody. Całość wnętrza wypełni bujna roślinność naturalna. Łącznie ogólnodostępne podium kompleksu będzie posiadało 4.500 mkw. powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 będzie oferował 73.000 mkw. powierzchni wynajmu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE