Studio B na warszawskiej Woli już gotowe! Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie

2023-11-08 17:44

Studio B, biurowiec zrealizowany przez Skanska, jest już gotowy na przyjęcie najemców. W ramach inwestycji powstało niemal 20 300 m² powierzchni biurowej, która została wynajęta jeszcze przez uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie tego obiektu.

Studio B w Warszawie gotowe na najemców

Kompleks Studio powstaje na terenie pomiędzy stacjami metra Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryki Norblina. Budowa inwestycji ruszyła w sierpniu 2021 r. Po dwóch latach Skanska kończy jej pierwszy etap – biurowiec Studio B, przekształcając istotny kwartał biznesowej Woli. 

Studio B, zlokalizowane przy ul. Łuckiej 9, wprowadza  na warszawski rynek biurowy 20 255 m² powierzchni. To niewiele mniej niż – według danych Cushman & Wakefield – łączna podaż nowej powierzchni w trzech kwartałach 2023 r., która była na poziomie 20 300 m². 

Wszystkie powierzchnie biurowe w Studiu B znalazły już swoich najemców. To najlepszy dowód na to, jak bardzo cenione przez klientów są wysokiej jakości miejsca pracy, sprzyjające realizowaniu polityk ESG. Powierzchnie biurowe Studia B zostały w pełni wynajęte jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, co jest w naszej branży pozytywnym wyjątkiem.

Paulina Strutyńska, starsza menadżerka ds. wynajmu w Skanska (region Europy Środkowo-Wschodniej)

Najemcami Studia B są między innymi spółki z grupy Société Générale, Unum Życie i Business Link. Użytkownicy budynku będą mieli do dyspozycji zielone tarasy, lobby w skandynawskim stylu oraz kompleksowo zaaranżowaną przestrzeń zewnętrzną, połączoną z terenem Fabryki Norblina.

Biura z certyfikatami

Potwierdzeniem zrównoważonego podejścia, ergonomii i przyjaznej aranżacji biurowca będą m.in. certyfikaty, o które będzie się on ubiegać: LEED Core & Shell na poziomie Platinum, WELL Core & Shell na poziomie Gold, WELL Health-Safety Rating, WiredScore, SmartScore oraz Obiekt bez barier. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.