W Gdańsku otworzony 3. w Polsce park rozrywki Majaland. Ile kosztują bilety?

2024-07-04 10:34

W Polsce został otwarty trzeci Majaland. Kolejny park rozrywki spod szyldu Momentum Leisure, amsterdamskiego operatora parków tematycznych i dewelopera, otworzył swoje bramy 29 czerwca w Gdańsku. W 2018 r. pierwszy Majaland powstał w Kownatach, a cztery lata później w Warszawie.

Spis treści

  1. Całoroczny Majaland w Gdańsku
  2. Majaland Gdańsk — adres, godziny otwarcia i ceny biletów
  3. Rozwój Momentum Leisure 

Całoroczny Majaland w Gdańsku

Majaland Gdańsk to nie tylko park rozrywki pod chmurką. Na powierzchni 20 tys. m kw. znajdują się aż 24 atrakcje, z których jednocześnie będzie mogło korzystać ok. 2 tys. gości. Niektóre z nich znalazły się w zadaszonej hali, dzięki czemu park rozrywki będzie dostępny  przy niesprzyjającej pogodzie latem, ale też w zimowych czy jesiennych miesiącach. 

Niektóre z atrakcji zostały zaplanowane na typowo ciepłe dni: m.in. plac zabaw, wodny plac czy tańczące fontanny. W hali z kolei ulokowano karuzele, rollercoastery, tematyczne strefy zabaw i park wodny. 

Chociaż park został nazwany na cześć Pszczółki Mai, nie jest ona jego jedyną bohaterką. Dzieci rozpoznają tam również Wojownicze Żółwie Ninja, Smerfy czy SpongeBoba, dzięki podpisaniu umów z  Peyo Company i Nickelodeon.

Naszym celem jest wzbogacanie naszych parków o fascynującą rozrywkę i atrakcje dla całej rodziny. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że Majaland zaprezentuje naszym Gościom ukochaną markę Nickelodeon i jej bohaterów

— mówi nowy dyrektor generalny Momentum Leisure, Wouter Dekkers.

Majaland Gdańsk — adres, godziny otwarcia i ceny biletów

Majaland można odwiedzać codziennie. Znajdujący się przy ul. Meteorytowej 8 park jest otwarty przez 8 godzin, od 10:00 do 18:00. Dzieci poniżej 85 cm wzrostu wchodzą bezpłatnie. 

Podstawowe bilety zakupione online są tańsze niż te zakupione w kasie. Za całodniowy bilet dla dziecka kupiony na stronie parku zapłacimy 104,90 zł. Można również skorzystać z parku tylko przez 2 ostatnie godziny jego otwarcia, koszt takiego biletu to 69,90 zł. 

Taką samą cenę zapłacą również, ale za bilet całodniowy:

  • seniorzy powyżej 65 r. życia — za okazaniem dowodu osobistego
  • kobiety w ciąży — od 7. miesiąca ciaży — za “okazaniem dokumentu potwierdzającego ciążę”, czyli np. wydawanej przez lekarza karty ciąży
  • osoby niepełnosprawne — po okazaniu LON

Rozwój Momentum Leisure 

Momentum Leisure ma w planach budowę kolejnego parku. Ten ma powstać wspólnie  z firmą Mitiska-REIM obok CH Europa Centralna w Gliwicach.

źródło: investmap.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.