Warsaw UNIT najlepszym ekologicznym budynkiem w Polsce! Stołeczny wieżowiec z nagrodą PLGBC Green Building Awards 2023

2023-10-10 8:35

Podczas tegorocznej gali PLGBC Green Building Awards 2023 biurowiec Warsaw UNIT otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany. Warsaw UNIT jest też pierwszym obiektem w Polsce, który uzyskał certyfikację WELL Core na najwyższym możliwym poziomie – Platinum.

Spis treści

  1. Warsaw UNIT z nagrodą PLGBC Green Building Awards 2023 
  2. Nowoczesny i ekologiczny warszawski drapacz chmur
  3. Unikatowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne

Warsaw UNIT z nagrodą PLGBC Green Building Awards 2023 

Konkurs PLGBC Green Building Awards ma na celu promowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w branży nieruchomości oraz wyróżnienie zaangażowania jego uczestników w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Jury oceniało zgłoszone projekty pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym, zrównoważonym rozwojem oraz architektonicznych. Pod uwagę brane były również aspekty społeczne i nowatorskie pomysły. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.

Biurowiec Warsaw UNIT PLGBC w konkursie Green Building Awards 2023 otrzymał nagrodę w kategorii Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany.

Przeczytaj naszą relację z gali przyznania nagród PLGBC Green Building Awards 2023 dla najbardziej ekologicznych budynków w Polsce!

Nowoczesny i ekologiczny warszawski drapacz chmur

Warsaw UNIT to pierwszy i jak na razie jedyny budynek w Polsce, który uzyskał certyfikację WELL Core na poziomie Platinum. Certyfikat ten skupia się na zdrowiu i komforcie użytkowników. Wieżowiec uzyskał także certyfikaty BREEAM z oceną Outstanding, WELL Health-Safety Rating, Green Standard Building oraz „Obiekt bez barier”.

Budynek Warsaw UNIT jest najbardziej ekologicznym i zaawansowanym technologicznie biurowcem w Polsce. Wykorzystano w nim energooszczędne rozwiązania obniżające zużycie energii o blisko 30% w porównaniu do innych budynków wysokościowych. 40 000 czujników i 800 liczników w ramach supernowoczesnego systemu BEMS dba każdego dnia o energooszczędny i niskoemisyjny charakter obiektu. W biurowcu zastosowano także rozwiązania antypandemiczne, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i systemach wentylacji. Warsaw UNIT to jedyny wieżowiec w Polsce w pełni zasilany czystą energią elektryczną. To efekt ogłoszonego przez inwestora, firmę Ghelamco, innowacyjnego projektu budowy własnych farm fotowoltaicznych.

Warsaw Unit
Autor: Szymon Starnawski / Grupa Murator Warsaw Unit to zrównoważony i energooszczędny biurowiec odpowiadający na wymogi ESG

Unikatowe rozwiązania architektoniczne i technologiczne

Warsaw UNIT wyróżnia elegancka, ponadczasowa architektura i oryginalne rozwiązania, takie jak falująca na wietrze, efektowna fasada kinetyczna w formie smoczej łuski czy Skyfall Warsaw – podniebny, w pełni przeszklony taras widokowy z opadającą podłogą, gwarantujący gościom niezapomniane wrażenia.

W budynku funkcjonuje autorski system operacyjny Signal OS z własną aplikacją, która daje najemcom i zarządcom wiele możliwości, w tym czynnego uczestnictwa w procesie zrównoważonego gospodarowania mediami.

Biurowiec Warsaw UNIT został nagrodzony European Property Awards 2022-2023 jako najlepszy biurowiec w Polsce oraz za najlepszą architekturę wśród budynków wysokościowych, triumfował też w konkursie CEEQA 2022 jako Office Development of the Year oraz Overall Building of the Year CEE.

Projekt Warsaw UNIT przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury PROJEKT.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE