Bella Plast

2023-07-17 14:03 Materiał sponsorowany
Profile Bella Plast
Autor: Bella Plast Budynek jednorodzinny – zastosowano system listew wykończeniowych ETICS – BELLA PLAST

Bella Plast to polski producent profili z tworzyw sztucznych stosowanych w budownictwie. W ofercie firmy znajdują się m.in. profile do systemów ociepleń (ETICS), profile do systemów zabudowy G-K, profile do mokrego tynku, profile do gresu, a także profile dystansowe go klinkieru.

Działalność firmy Bella Plast:

Założycielami firmy jest zespół inżynierów, specjalistów budownictwa oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych. Historia przedsiębiorstwa sięga początku lat dziewięćdziesiątych, a w roku 1998 nastąpiło wyspecjalizowanie w produkcji budowlanych profili i listew z tworzyw sztucznych. Przez ten czas Bella Plast zdobyła niezbędną wiedzę i doświadczenie pozwalające na osiągnięcie pozycji lidera na trudnym i coraz bardziej wymagającym rynku materiałów budowlanych.

Bella Plast dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjno-magazynowym o powierzchni ponad 7000 m2, przystosowanym do wytwarzania profili z tworzyw sztucznych, z pełnym zapleczem technicznym oraz nowoczesnym automatycznym magazynem wysokiego składowania. Tak przygotowane zaplecze pozwoliło wprowadzić na polski rynek pierwszy kątownik łukowy BP3 PVC i kątownik uniwersalny BP4 PVC do wykończeń płyt gipsowo-kartonowych, a następnie inne nowatorskie produkty m.in. listwy do boniowania, pozwalające wykonywać ozdobne bonie w elewacji ociepleniowej.

Bella Plast od początku swojej działalności stara się być blisko wykonawcy na budowie, słuchać jego potrzeb i opracowywać najlepsze rozwiązania techniczne dla poprawy jakości wykonania elewacji i ułatwienia pracy podczas montażu. W wyniku takiego podejścia producent cieczy się uznaniem i zaufaniem swoich klientów. Służy doradztwem technicznym, a także zawsze znajduje czas na wsparcie szkoleniowe i handlowe swoich odbiorców, zarówno wykonawców, jak i handlowców. 

Profile Bella Plast dostarczane są do największych zakupowo-sprzedażowych sieci budowlanych, setek hurtowni i firm wykonawczych na terenie całej Polski, a także do wielu producentów systemów dociepleń, producentów płyt gipsowo-kartonowych oraz do odbiorców zagranicznych. Firma ma certyfikat jakości ISO 9001: 2015 (ISOQAR Limited, Manchester UK) i jest twórcą oraz właścicielem wielu zastrzeżeń wzorów użytkowych oraz patentowych. Wszystkie produkty Bella Plast objęte są Krajową Oceną Techniczną nr ITB-KOT-2017/0249 wraz z poszerzeniem (EDYCJA 2) wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Na każdy wyrób producent wydaje kartę techniczną wyrobu oraz Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych.

Firma od ponad 20-stu lat jest stałym członkiem Polskiej Izby Budownictwa zrzeszającej firmy z branży produkcyjno–budowlanej o wysokich standardach działania. Gremium firm aktywnie uczestniczy w rozwiązywaniu i monitorowaniu problematyki rynku budowlanego w Polsce i w Europie.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.