KREO - krakowski biurowiec z certyfikatem BREEAM Outstanding

2024-04-19 15:27

KREO, zlokalizowany na krakowskim Podgórzu, to jednej z największych obiektów biurowych w stolicy Małopolski. Do dyspozycji najemców przeznaczono tu ponad 24 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek uzyskał właśnie certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding, a także precertyfikat WELL i Green Building Standard. Przechodzi też proces oceny w certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

Spis treści

  1. KREO - nowoczesny biurowiec w Krakowie od Ghelamco
  2. KREO z certyfikatami
  3. Nowoczesna przestrzeń biurowa na Podgórzu
Rozmowy Muratora: ARUP - niezwykłe biuro z recyklingu

KREO - nowoczesny biurowiec w Krakowie od Ghelamco

KREO to dziewięciokondygnacyjny budynek zlokalizowany na krakowskim Podgórzu, przy ulicy Wadowickiej 12. Średnia powierzchnia przestrzeni biurowej na każdym z pięter wynosi ponad 2,7 tys. m². W budynku wdrożono autorski system Signal OS opracowany przez Ghelamco. Zintegruje on wszystkie systemy budynkowe w jeden analityczny, który w czasie rzeczywistym będzie monitorował, gromadził i oceniał dane z całego obiektu.

Za projekt obiektu odpowiada krakowska pracownia architektoniczna Q-arch. Generalnym wykonawcą biurowca była firma Mota-Engil Central Europe.

KREO z certyfikatami

Biurowiec uzyskał certyfikację w procesie wielokryterialnej oceny BREEAM na poziomie Outstanding. Certyfikat dla KREO przyznano w oparciu o schemat BREEAM International New Construction 2016. Za wsparcie inwestora oraz koordynację procesu certyfikacji odpowiadała firma Sweco Polska.

Tym, co wyróżnia biurowiec KREO, jest jego wysoka efektywność energetyczna. Biurowiec wykazuje ponad 31% niższe zużycie energii od budynku referencyjnego, zrealizowanego w oparciu o wymagania obowiązujących Warunków Technicznych, co potwierdza otrzymany certyfikat Green Building Standard.

W kwietniu tego roku KREO otrzymał również precertyfikat WELL, który jest wstępnym potwierdzeniem działań docelowo prowadzących do uzyskania finalnego certyfikatu WELL, poświadczającego troskę o zdrowie i komfort pracy użytkowników budynku. Obiekt przechodzi też proces certyfikacji w systemach SmartScore i WiredScore, które ocenią ją pod względem inteligentnych rozwiązań i zaawansowania technologicznego. KREO będzie też spełniał wymagania certyfikatu „Obiekt bez barier”, który potwierdzi jego pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budynek KREO jest wyrazem tego, jak zaangażowanie w zrównoważony rozwój i dbałość o detale mogą przyczynić się do osiągnięcia projektu spełniającego najwyższe standardy. To dzięki klarownej wizji inwestora, udało się stworzyć zdrowe i produktywne środowisko dla jego użytkowników, potwierdzone certyfikatem BREEAM.

– Marcin Cierpisz, asesor BREEAM, Sweco Polska

Nowoczesna przestrzeń biurowa na Podgórzu

Ośmiopiętrowy KREO zapewnia najemcom łatwe w aranżacji biura o powierzchni kondygnacji ponad 2,7 tys. mkw. Użytkownicy do swojej dyspozycji mają obszerny, zielony taras na dachu, z którego rozciąga się widok na panoramę Krakowa i Wawel.

W budynku znajduje się rozbudowana infrastruktura rowerowa, w tym parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki. Użytkownicy samochodów mogą korzystać z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem. W środku przewidziano również stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Lokalizacja KREO pozwala na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum miasta, jak również do jego historycznych dzielnic, takich jak Kazimierz czy Stare Podgórze. Dla rowerzystów przygotowano parking na ponad 70 jednośladów, a także prysznice oraz szafki. Z kolei użytkownicy samochodów mogą skorzystać z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem, a także stacji do ładowania aut elektrycznych. Za dachu budynku znajduje się przestronny taras, z którego rozciąga się widok na panoramę Krakowa i Wawel, a także duża ilość zieleni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.