ETEX POLAND marka EQUITONE

2023-07-19 21:45 Materiał sponsorowany
Płyty elewacyjne EQUITONE na budynku Hampton w Łodzi
Autor: ETEX Poland Płyty elewacyjne EQUITONE na budynku Hampton w Łodzi

Firma Etex produkuje materiały z włóknocementu od 1905 roku. Jej prestiżowym wyrobem asortyment materiałów elewacyjnych marki EQUITONE.

Działalność firmy ETEX POLAND marka EQUITONE:

Jedną z marek firmy ETEX jest EQUITONE obejmująca płyty elewacyjne z włókno-cementu.

Każda płyta EQUITONE jest unikalna, przedstawiająca surową, nieprzetworzoną fakturę materiału włókno-cementowego. Elementy tworzone są w dużych formatach, współpracując z architektami, aby dostarczyć materiały z największym potencjałem elastyczności i kreatywności.

Wszystkie materiały EQUITONE można łatwo zidentyfikować, jako część tej samej rodziny. Firma rozwija je w inspirujący sposób, nie ustając w dążeniu do odkrywania innowacyjnych sposób ekspresji materiału włókno-cementowego.

Najważniejszymi cechami tego materiału są autentyczność i naturalność. Cement, celuloza i składniki mineralne, wzmocnione przez widoczną matrycę. Stosunkowo najwyższy współczynnik surowcowy ma cement portlandzki, który odgrywa rolę środka wiążącego. Włókno-cement EQUITONE jest naturalnym kompozytowym materiałem, który spełnia wszelkie wymagania konstrukcyjne i projektowe. Panele i płyty elewacyjne ETEX wytwarzane są od lat 50-tych XX wieku. Obecnie materiały elewacyjne EQUITONE produkowane są w najnowocześniejszych zakładach w Niemczech i Belgii. Płyty EQUITONE wytwarzane są metodą Hatschek'a co czyni je nowoczesnym produktem stworzonym z surowców, które są przyjazne dla środowiska.

Włókno-cement EQUITONE ma postać cienkich płyt (do 3m x 1,25m) o niezrównanych właściwościach fizycznych. Włókno-cement EQUITONE jest niepalny (EUROklasa A2) oraz charakteryzuje się żywotnością przekraczającą 50 lat w sytuacji narażenia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.