Fronius Polska

2023-07-27 7:39 Materiał sponsorowany
Fronius Polska
Autor: Fronius Polska Fronius International GmbH, Austria - Sattledt

Fronius International GmbH to rodzinna firma specjalizująca się w systemach fotowoltaicznych, spawalnictwie oraz systemach do ładowania akumulatorów. W Polsce firma jest obecna jako Fronius Polska Sp. z o.o. od 2012 r. z siedzibą w Gliwicach.

Fronius — Jakość Made in Austria

Pasja do odkrywania nowych technologii, intensywne badania i rewolucyjne rozwiązania: tego symbolem jest firma Fronius od 1945 roku. Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie technologii szuka, projektuje i realizuje innowacyjne metody kontroli i sterowania energią dla spawalnictwa, fotowoltaiki i technologii ładowania akumulatorów. 

W dywizji Perfect Welding firma kładzie nacisk na wytwarzanie doskonałego łuku spawalniczego zapewniającego stałą jakość spawania. Z kolei dywizje Solar Energy i Perfect Charging w centrum uwagi mają niezawodne i pokrywające pełne zapotrzebowanie dostarczanie energii elektrycznej przez 24 godziny na dobę.

Innowacyjne produkty firmy Fronius wyróżnia nowoczesna technologia oraz doskonała jakość, przez co wzbudzają zaufanie i wywołują zadowolenie trwające przez wiele lat. Przekonują do siebie duchem zrównoważonego rozwoju, zwiększają produktywność, uzyski energetyczne i obniżają koszty eksploatacji. Dzięki nim klienci firmy Fronius dokonują decydującego postępu oraz tworzą warunki do wzrostu i pomyślnego rozwoju.

W Polsce w roku 2012 powstało przedstawicielstwo – firma Fronius Polska Sp. z o.o. – rozwijająca lokalną działalność we wszystkich trzech jednostkach biznesowych. Obecnie siedziba główna znajduje się w Gliwicach, a lokalne biuro – w Gdańsku. W obu tych lokalizacjach możliwe jest przeprowadzanie szkolenia w zakresie całej gamy produktów. Fronius Polska zatrudnia ponad 70 osób.

Od lat 90. XX w. firma intensywnie zajmuje się technologiami solarnymi i innymi innowacyjnymi tematami, jak np. wykorzystanie wodoru. Długoletnie doświadczenie i działanie w obszarze rozwiązań energetycznych zgodnych z duchem zrównoważonego rozwoju uczyniły z firmy Fronius jedną z wiodących w wielu segmentach rynku.

W Polsce od 2016 roku zbudowano ponad 1 GW instalacji fotowoltaicznych bazujących na falownikach Fronius: zarówno w rozwiązaniach przemysłowych, jak i przydomowych. Rodziny produktów SYMO, PRIMO, ECO, TAURO od lat cieszą się zaufaniem klientów i instalatorów, a oferowane wsparcie techniczne i sprzedażowe wyznacza rynkowe standardy.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.