Happy Valley Szklarska Poręba – powstaje nowoczesny, klimatyczny kompleks w malowniczych Karkonoszach!

2023-08-09 14:28
Kompleks Happy Valley
Autor: Happy Valley Projekt architektoniczny obiektu wykonało Studio Q2 z Wrocławia, które w projektach zawsze wpisuje kontekst miejsca budowy

Kompleks Happy Valley to dwa obiekty hotelowe: czterogwiazdkowy HolidayInn Resort oraz wysokiego standardu HI Apartments. To będzie prawdziwa perła na mapie Szklarskiej Poręby, ze względu na lokalizację i koncept architektoniczny całej inwestycji, gdzie tradycja łączy się z lokalną kulturą i miłością do gór! Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR. Otwarcie zaplanowano na przełom trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.

Spis treści

  1. Aktualności z budowy Happy Valley w Szklarskiej Poręby
  2. Lokalizacja inwestycji Happy Valley
  3. Projekt budowy świetnie wpisuje się w kontekst miejsca
  4. Kiedy otwarcie kompleksu?

Aktualności z budowy Happy Valley w Szklarskiej Poręby

Kompleks Happy Valley to dwa obiekty hotelowe: czterogwiazdkowy HolidayInn Resort oraz wysokiego standardu HI Apartments. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR. Otwarcie zaplanowano na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku.

Na ukończeniu jest już I etap inwestycji - 157 stylowo urządzonych apartamentów, których wystrój odwoływać się będzie do miejscowej kultury i krajobrazu. Rozmieszczone one zostaną w połączonych ze sobą budynkach: 87 apartamentów w HolidayInn Resort i 70 w HI Apartments.

W części wspólnej znajdą się restauracja, Lobby Bar, a także przeróżne atrakcje. Wśród nich wyróżnić można strefę SPA&Wellness, suchą i mokrą saunę, a także dwa baseny: kryty oraz zewnętrzny w stylu infinity, z którego rozpościera się przepiękny widok na malownicze góry. Dodatkowo powstanie siłownia oraz specjalny pokój zabaw dla najmłodszych gości hotelowych.

Lokalizacja inwestycji Happy Valley

Happy Valley położony jest przy ulicy Dolnej 17 w Szklarskiej Porębie – mieście położonym w dolinie rzeki Kamiennej. Od południa miejscowość otaczają Karkonosze z dominującym szczytem Szrenica (1362 m n.p.m.). Na północy znajdują się przepiękne Góry Izerskie, z kolei na wschodzie wzniesienia Pogórza Karkonoskiego, które oddzielają je od Kotliny Jeleniogórskiej. Wśród górskich atrakcji znajduje się też Śnieżka – najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów (1602 m n.p.m.).

Obiekt będzie przeznaczony w głównej mierze dla tych, którzy szukają wyjątkowych doznań w cudownych okolicznościach przyrody. To miejsce na pograniczu konceptu, gdzie tradycyjne smaki łączą się z lokalną kulturą i miłością do gór. A wszystko to oparte na naturalnej wrażliwości i wolno płynącym czasie. Wspaniała przyjemność smakowania codzienności, celebracja każdej chwili z miłością i poszanowaniem natury - to wartości, które będą obecne w kompleksie na każdym kroku.

Happy Valley
Autor: Happy Valley W Happy Valley każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Będzie to miejsce zarówno dla osób szukających odpoczynku w bliskości natury, ale także dla tych lubiących aktywnie spędzać czas

Projekt budowy świetnie wpisuje się w kontekst miejsca

Projekt architektoniczny obiektu wykonało Studio Q2 z Wrocławia, które w projektach zawsze wpisuje kontekst miejsca budowy. Właśnie dlatego kompleks Happy Valley powstaje w zgodzie z trendami sudeckiej architektury. Do budowy wykorzystano wysokojakościowe surowce naturalne – drewno i kamienie, które doskonale kontrastują z nowoczesnymi przeszkleniami elewacji. Nadzór nad realizacją prac sprawuje firma Tremend.

W przyszłości powstaną tu kolejne obiekty – między innymi  hotel w standardzie pięciogwiazdkowym. Znajdzie się w nim 110 apartamentów i liczne atrakcje, a w tym m.in. Whiskey Bar, własny browar, gdzie warzone będą kraftowe piwa, restauracja oraz taras do jogi.

Kiedy otwarcie kompleksu?

Wielkie otwarcie I etapu kompleksu zaplanowano na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.