Hotel Gołębiewski w Pobierowie - kiedy otwarcie gigantycznego hotelu nad morzem? Zdjęcia

2024-04-08 13:04

Hotel Gołębiewski w Pobierowie będzie największym hotelem w Polsce. Aktualnie trwają odbiory ukończonych części. Kiedy będzie czynny Hotel Gołębiewski w Pobierowie? Czy w tym roku otworzą pięciogwiazdkowego giganta nad morzem?

Spis treści

  1. Hotel Gołębiewski w Pobierowie - aktualności
  2. Kiedy otwarcie nowego Gołębiewskiego?
  3. Gołębiewski Pobierowo - co w pierwszym etapie inwestycji?
  4. Hotel Gołębiewski Pobierowo - rezerwacje
  5. Jak wygląda hotel w Pobierowie?
  6. Hotel Gołębiewski w Pobierowie - lokalizacja
Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - aktualności

Hotel Gołębiewski w Pobierowie wydawał się już bliski otwarcia. Pojawiły się nasadzenia roślinności, imponujące baseny i zjeżdżalnie. Jak podaje Głos Szczeciński, w środku przygotowano już m.in. kryte baseny, jacuzzi, sale kinowo-teatralne czy kręgielnię. Ukończono również prace nad częścią pokoi dla gości. Pierwszy etap jest już zatem prawie gotowy na przyjęcie gości do części obiektu.

Na budowie hotelu w Pobierowie pojawiły się jednak problemy. Jak podawał serwis money.pl, kilka miesięcy temu organ nadzoru budowlanego stwierdził brak uzyskania zezwolenia na budowę trzech basenów, brodzika i zespołu jacuzzi, wskutek czego wstrzymał pracę na placu budowy. Obecnie trwają urzędowe uzgodnienia i odbiory poszczególnych części inwestycji.

Kiedy otwarcie nowego Gołębiewskiego?

Początkowo otwarcie hotelu miało nastąpić w 2021 roku, jednak pandemia przyczyniła się do opóźnienia prac. Hotel miał być gotowy na wakacyjny sezon w 2023 r. Potem serwis konferencje.pl pisał o planowanym otwarciu w III lub IV kwartale 2023 r.

Obecnie, w związku z trwającymi odbiorami, ale także wspomnianymi procedurami uzgodnień w urzędach, inwestor przewiduje, że otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie nastąpi latem 2024 r.

W pierwszym etapie prawdopodobnie gościom zostaną udostępnione 4 z 11 zaplanowanych pięter, maksymalnie 500 pokoi, 2 restauracje, recepcja oraz baseny: pływacki i dziecięcy.

Oddawanie inwestycji etapami od początku zapowiadał też sam właściciel hotelu.

Gołębiewski Pobierowo - co w pierwszym etapie inwestycji?

Najbardziej reprezentacyjna część Hotelu Gołębiewski w Pobierowie jest już prawie gotowa. Jak podaje Głos Szczeciński, prowadzone są ostatnie prace w częściach wspólnych obiektu: przygotowana jest już recepcja, w holu wejściowym – o powierzchni ponad 2,5 tys. m² – została położona marmurowa podłoga i zawieszone ogromne żyrandole, dobiegają końca również prace w części basenowej. W ulokowanych na parterze dwóch restauracjach trwają ostatnie prace aranżacyjne.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Głos Szczeciński obecnie w pełni gotowe są pokoje ulokowane w zachodniej części hotelu. Mają one powierzchnię około 50-60 m² i są podzielone na kilka stref funkcjonalnych, takich jak strefa sypialniana, strefa odpoczynku oraz strefa rozrywki. Do każdego z pokoi przynależy około 8-metrowy balkon lub taras.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - rezerwacje

Nie ma niestety informacji o możliwości rezerwacji na stronie hotelu.

Jak wygląda hotel w Pobierowie?

Hotel Gołębiewski w Pobierowie to gigantyczna inwestycja, nawiązująca swoją bryłą do wyglądu statku pasażerskiego. Obiekt ma 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne. Docelowo ma być w nim 1200. pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys. gości. Powierzchnia całkowita budynku to 180 tys. m². Jest największym ze wszystkich hoteli w ramach swojej sieci i zarazem największym takim obiektem w Polsce. 

Hotel będzie mieć własne ujęcia wody, zewnętrzne i wewnętrzne baseny, aquapark, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię, dwie sale teatralno-kinowe, a także zaplecze konferencyjne.

Hotel oddalony jest ok. 60 kilometrów od Kołobrzegu i 40 kilometrów od Międzyzdrojów.

Czekamy na oficjalną datę otwarcia hotelu Gołębiewski w Pobierowie.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - lokalizacja

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.