Hotel Gołębiewski w Pobierowie - kiedy otwarcie hotelu giganta nad morzem? Zdjęcia

2024-07-02 17:54

Kiedy otwarcie hotelu Gołębiewski w Pobierowie? Największy hotel w Polsce - Gołębiewski Pobierowo - miał się otworzyć w te wakacje. Co wiadomo o terminie? Przypomnijmy, że Gołębiewski w Pobierowie nad morzem, zaledwie 150 m od plaży, jest 5. po Mikołajkach, Karpaczu, Białymstoku i Wiśle hotelem tej luksusowej sieci. Zobacz zdjęcia nowego Gołębiewskiego.

Spis treści

  1. Hotel Gołębiewski w Pobierowie - aktualności
  2. Kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski nad morzem?
  3. Gołębiewski Pobierowo - co w pierwszym etapie inwestycji?
  4. Hotel Gołębiewski Pobierowo - cennik
  5. Jak wygląda hotel w Pobierowie?
  6. Hotel Gołębiewski Pobierowo - zdjęcia
  7. Lokalizacja hotelu Gołębiewski

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - aktualności

Hotel Gołębiewski w Pobierowie wydawał się już bliski otwarcia. Pojawiły się nasadzenia roślinności, imponujące baseny i zjeżdżalnie. Wewnątrz przygotowano już m.in. kryte baseny, jacuzzi, sale kinowo-teatralne czy kręgielnię. Ukończono również prace nad częścią pokoi dla gości. Pierwszy etap jest już prawie gotowy na przyjęcie gości do części obiektu.

Kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski nad morzem?

Początkowo otwarcie hotelu miało nastąpić w 2021 roku, jednak pandemia przyczyniła się do opóźnienia prac. Hotel miał być gotowy na wakacyjny sezon w 2023 r. Potem pisano otwarciu w III lub IV kwartale 2023 r. Z tych planów również nic nie wyszło.

W ostatnich doniesieniach można było przeczytać, że jest szansa na otwarcie Hotelu Gołębiewski w Pobierowie na przełomie czerwca i lipca 2024. Ten termin jest już też nieaktualny. Co dalej z hotelem Gołębiewski?

- Dostaliśmy wniosek o wydłużenie czasu na uzupełnienie dokumentacji - powiedział serwisowi money.pl Janusz Zaryczański, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryficach.

Chodzi tu o legalizację basenów zewnętrznych, które uznano za samowolę budowlaną. Przed inwestorem jeszcze m.in. odbiory techniczne, w tym przez straż pożarną, jak również uzyskanie zgody na budowę tymczasowego zejścia na plażę. wiadomo, że te wszystkie formalności mogą potrwać.

Czekamy zatem na wyznaczenie nowej daty otwarcia nowego Gołębiewskiego.

Gołębiewski Pobierowo - co w pierwszym etapie inwestycji?

Najbardziej reprezentacyjna część Hotelu Gołębiewski w Pobierowie jest już prawie gotowa. Jak podaje Głos Szczeciński, prowadzone są ostatnie prace w częściach wspólnych obiektu: przygotowana jest już recepcja, w holu wejściowym – o powierzchni ponad 2,5 tys. m² – została położona marmurowa podłoga i zawisły ogromne żyrandole, dobiegły końca prace w części basenowej. W ulokowanych na parterze dwóch restauracjach trwają ostatnie prace aranżacyjne.

Według ostatnich doniesień w pełni gotowe są już pokoje ulokowane w zachodniej części hotelu. Mają one powierzchnię około 50-60 m² i są podzielone na kilka stref funkcjonalnych, takich jak strefa sypialniana, wypoczynkowa czy strefa rozrywki. Do każdego z pokoi przynależy około 8-metrowy taras.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - cennik

Niestety, cena pobytu w nowym hotelu nie jest jeszcze znana. Można się spodziewać, ze cennik podany zostanie tuż przed samy otwarciem hotelu. Być może jeszcze w czerwcu.

Jak wygląda hotel w Pobierowie?

Hotel Gołębiewski w Pobierowie to gigantyczna inwestycja, nawiązująca swoją bryłą do wyglądu statku pasażerskiego. Obiekt ma 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i dwie kondygnacje podziemne. Docelowo ma być w nim 1200. pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys. gości. Powierzchnia całkowita budynku to 180 tys. m². Jest największym ze wszystkich hoteli w ramach sieci Gołębiewski i zarazem największym takim obiektem w Polsce. 

Hotel ma własne ujęcia wody, zewnętrzne i wewnętrzne baseny, aquapark, spa, restauracje, pub, ogólnodostępną kawiarnię, dwie sale teatralno-kinowe, a także zaplecze konferencyjne.

Obiekt oddalony jest ok. 60 kilometrów od Kołobrzegu i 40 kilometrów od Międzyzdrojów.

Hotel Gołębiewski Pobierowo - zdjęcia

Lokalizacja hotelu Gołębiewski

Listen to "Okna - Plastikowe czy drewniane? MUROWANE STARCIE" on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.