MidPoint71. Wrocławski biurowiec spod kreski Medusa Group

2023-03-16 7:57
MidPoint71 biurowiec Medusa Group
Autor: 3M GSC Poland Bryłę biurowca MidPoint71 projektu Medusa Group tworzą dwa elementy – podstawa i wieża. Zwraca uwagę oryginalna elewacja podstawy – z panelami w różnych odcieniach rudości.

MidPoint71 to zaprojektowany przez pracownię Medusa Group, a zrealizowany przez Echo Investment czternastokondygnacyjny biurowiec. Obiekt oferuje łącznie blisko 37 000 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej. Do grona najemców należy m.in. firma 3M GSC Poland.

Spis treści

  1. Z certyfikatem BREEAM Excellent
  2. Nowoczesne biuro 3M GSC Poland do pracy hybrydowej
  3. Well-being jako podstawa

Biurowiec MidPoint71 składa się z dwóch brył – podstawy i wieży.  Podstawę budynku wyróżnia oryginalna elewacja – na panelach tej części fasady pojawia się delikatna gradacja rudości. W części parterowej znajdują się punkty usługowe, restauracja oraz wygodne przestrzenie wspólne – zarówno dla użytkowników biurowca, jak i mieszkańców Wrocławia.

Z certyfikatem BREEAM Excellent

Obiekt zaprojektowano zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, wprowadzając wiele rozwiązań wspierających, m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Od strony istniejącego budynku mieszkaniowego, sąsiadującego z MidPoint71, zlokalizowano parking przystosowany do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

MidPoint71 to jeden z pierwszych biurowców Echo Investment, w którym zastosowano technologię oczyszczania powietrza RCI Active Pure. Wykorzystuje ona proces fotokatalizy. Polega na wytwarzaniu silnych, lecz bezpiecznych dla człowieka utleniaczy, które eliminują wirusy i bakterie z otoczenia bez konieczności zastosowania środków chemicznych. Badania przeprowadzone zgodnie z wymogami FDA wykazały, że RCI Active Pure działa również przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i dezaktywuje go w czasie krótszym niż 3 minuty.

Nowoczesne biuro 3M GSC Poland do pracy hybrydowej

Firma 3M GSC Poland zajmuje 11 000 m2 powierzchni w MidPoint71. Przed przystąpieniem do projektu aranżacji tego wnętrza, wśród pracowników przeprowadzono badania preferencji – nie tylko względem modelu pracy, lecz także funkcjonalności i wyglądu biura. Po poznaniu ich opinii możliwe było przekazanie pracowni architektonicznej Massive Design szczegółowych wytycznych do stworzenia kompleksowego projektu przestrzeni 3M GSC Poland.

W efekcie zaprojektowano i zrealizowano aranżację zgodną z wytycznymi pracowników 3M oraz założeniami nowego programu pracy hybrydowej – Work Your Way. Dzięki takim zabiegom biuro spełnia potrzeby zarówno osób, które w danym dniu decydują się na pracę stacjonarną, jak i tych, którzy wybrali home office, ale nadal chcą czynnie uczestniczyć w życiu firmy.

Znaczna część biura została przeznaczona do wirtualnych spotkań i wideokonferencji. Pracownicy mają do swojej dyspozycji ergonomiczne budki telefoniczne i hybrydowe, w których mogą przebywać również wtedy, gdy potrzebują skupienia i ciszy.

Well-being jako podstawa

Zlokalizowane we wrocławskim MidPoint71 nowe biuro 3M GSC Poland stawia przede wszystkim na komfort jego użytkowników. Nie mogło zatem zabraknąć w nim miejsc do relaksu. Pracownicy mogą odpocząć i wyciszyć się w zielonych strefach. Na każdym piętrze znajduje się inny relax room, który został zaprojektowany w nawiązaniu do motywów: oceanu, dżungli oraz jaskiń na plaży. Na każdym piętrze przewidziano również kącik kawowy - jako uzupełnienie bogato wyposażonej kuchni oraz jadalni. Do dyspozycji są także sala do jogi i strechingu oraz przestronne tarasy.

Charakterystyka obiektu
  • Lokalizacja: ul. Powstańców Śląskich 9, Wrocław
  • Realizacja: 2019-2022
  • Powierzchnia użytkowa: ok. 37 000 m2
  • Parking: 367 podziemnych miejsc postojowych, 56 naziemnych, 106 dla rowerów
  • Certyfikat: BREEAM na poziomie Excellent
  • Projekt architektoniczny: Medusa Group
  • Projekt biura 3M GSC Poland: Massive Design
  • Inwestor: Echo Investment
  • Generalny wykonawca: Echo Investment
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.