MidPoint71. Wrocławski biurowiec spod kreski Medusa Group

2023-03-16 7:57
MidPoint71 biurowiec Medusa Group
Autor: 3M GSC Poland Bryłę biurowca MidPoint71 projektu Medusa Group tworzą dwa elementy – podstawa i wieża. Zwraca uwagę oryginalna elewacja podstawy – z panelami w różnych odcieniach rudości.

MidPoint71 to zaprojektowany przez pracownię Medusa Group, a zrealizowany przez Echo Investment czternastokondygnacyjny biurowiec. Obiekt oferuje łącznie blisko 37 000 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej. Do grona najemców należy m.in. firma 3M GSC Poland.

Spis treści

 1. Z certyfikatem BREEAM Excellent
 2. Nowoczesne biuro 3M GSC Poland do pracy hybrydowej
 3. Well-being jako podstawa

Biurowiec MidPoint71 składa się z dwóch brył – podstawy i wieży.  Podstawę budynku wyróżnia oryginalna elewacja – na panelach tej części fasady pojawia się delikatna gradacja rudości. W części parterowej znajdują się punkty usługowe, restauracja oraz wygodne przestrzenie wspólne – zarówno dla użytkowników biurowca, jak i mieszkańców Wrocławia.

Z certyfikatem BREEAM Excellent

Obiekt zaprojektowano zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, wprowadzając wiele rozwiązań wspierających, m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Od strony istniejącego budynku mieszkaniowego, sąsiadującego z MidPoint71, zlokalizowano parking przystosowany do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

MidPoint71 to jeden z pierwszych biurowców Echo Investment, w którym zastosowano technologię oczyszczania powietrza RCI Active Pure. Wykorzystuje ona proces fotokatalizy. Polega na wytwarzaniu silnych, lecz bezpiecznych dla człowieka utleniaczy, które eliminują wirusy i bakterie z otoczenia bez konieczności zastosowania środków chemicznych. Badania przeprowadzone zgodnie z wymogami FDA wykazały, że RCI Active Pure działa również przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i dezaktywuje go w czasie krótszym niż 3 minuty.

Nowoczesne biuro 3M GSC Poland do pracy hybrydowej

Firma 3M GSC Poland zajmuje 11 000 m2 powierzchni w MidPoint71. Przed przystąpieniem do projektu aranżacji tego wnętrza, wśród pracowników przeprowadzono badania preferencji – nie tylko względem modelu pracy, lecz także funkcjonalności i wyglądu biura. Po poznaniu ich opinii możliwe było przekazanie pracowni architektonicznej Massive Design szczegółowych wytycznych do stworzenia kompleksowego projektu przestrzeni 3M GSC Poland.

W efekcie zaprojektowano i zrealizowano aranżację zgodną z wytycznymi pracowników 3M oraz założeniami nowego programu pracy hybrydowej – Work Your Way. Dzięki takim zabiegom biuro spełnia potrzeby zarówno osób, które w danym dniu decydują się na pracę stacjonarną, jak i tych, którzy wybrali home office, ale nadal chcą czynnie uczestniczyć w życiu firmy.

Znaczna część biura została przeznaczona do wirtualnych spotkań i wideokonferencji. Pracownicy mają do swojej dyspozycji ergonomiczne budki telefoniczne i hybrydowe, w których mogą przebywać również wtedy, gdy potrzebują skupienia i ciszy.

Well-being jako podstawa

Zlokalizowane we wrocławskim MidPoint71 nowe biuro 3M GSC Poland stawia przede wszystkim na komfort jego użytkowników. Nie mogło zatem zabraknąć w nim miejsc do relaksu. Pracownicy mogą odpocząć i wyciszyć się w zielonych strefach. Na każdym piętrze znajduje się inny relax room, który został zaprojektowany w nawiązaniu do motywów: oceanu, dżungli oraz jaskiń na plaży. Na każdym piętrze przewidziano również kącik kawowy - jako uzupełnienie bogato wyposażonej kuchni oraz jadalni. Do dyspozycji są także sala do jogi i strechingu oraz przestronne tarasy.

Charakterystyka obiektu
 • Lokalizacja: ul. Powstańców Śląskich 9, Wrocław
 • Realizacja: 2019-2022
 • Powierzchnia użytkowa: ok. 37 000 m2
 • Parking: 367 podziemnych miejsc postojowych, 56 naziemnych, 106 dla rowerów
 • Certyfikat: BREEAM na poziomie Excellent
 • Projekt architektoniczny: Medusa Group
 • Projekt biura 3M GSC Poland: Massive Design
 • Inwestor: Echo Investment
 • Generalny wykonawca: Echo Investment
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE