Nowa hala sportów walki w Poznaniu – przetarg i budowa jeszcze w tym roku, oddanie do użytku w połowie 2025 roku. Zobacz wizualizacje!

2024-06-14 8:36

Nowa hala sportów walki w Poznaniu zapewni sportowcom znacznie lepsze warunki niż dotychczas. Obiekt będzie mieć blisko 2000 m² powierzchni. W środku znajdzie się m.in. sauna i siłownia. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła już przetarg na wybór wykonawcy.

8. Pokrycia dachowe. Szkoła budowania

Spis treści

  1. Nowa hala sportów walki w Poznaniu. Powstanie przy szkole podstawowej
  2. Sauna i siłownia w nowej hali wielofunkcyjnej w Poznaniu
  3. Kiedy nowa hala sportów walki w Poznaniu będzie gotowa?

Nowa hala sportów walki w Poznaniu. Powstanie przy szkole podstawowej

Poznańskie Inwestycje Miejskie są w trakcie poszukiwań firmy, która wybuduje nową halę wielofunkcyjną przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Powstanie nowoczesny obiekt sportowy, który pełnić będzie rolę hali sportów walki. Roboty budowlane powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

– To inwestycja, dzięki której poznańscy judocy zyskają nowoczesne i komfortowe warunki do rozwijania formy przed różnymi zawodami. Obecnie trenują przy ul. Taborowej, gdzie wkrótce rozpocznie się budowa pływalni. W nowej hali przy ul. Jarochowskiego będzie miejsce na prowadzenie zajęć sportowych, a także okazjonalne występy dla uczniów szkoły i członków poznańskiej Akademii Judo – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Sauna i siłownia w nowej hali wielofunkcyjnej w Poznaniu

Nowa hala sportów walki w Poznaniu będzie mieć prostą konstrukcję, nawiązującą wyglądem i kolorystyką do okolicznej zabudowy – szkoły i sali sportowej. Bryła będzie prostopadłościenna, z łukowym zadaszeniem nad częścią sportową. Wewnątrz budynku o powierzchni blisko 2000 m² przewidziano:

  • główną salę sportową o powierzchni ok. 1000 m²,
  • strefę szatni z dodatkowymi pomieszczeniami: salą fitness, siłownią oraz sauną,
  • zaplecze techniczne i gospodarcze,
  • część biurowo-administracyjną z recepcją, pokojem socjalnym i węzłem sanitarnym (m.in. toalety).

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (m.in. bezprogowe wejście). Wykonawca inwestycji zagospodaruje także na nowo teren wokół hali.

– Przewidziane są miejsca parkingowe, wiata rowerowa, a także droga pożarowa i utwardzone ścieżki dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni – podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kiedy nowa hala sportów walki w Poznaniu będzie gotowa?

Otwarcie ofert w przetargu na wybór wykonawcy zaplanowano na 25 czerwca 2024 r. Jeśli oczekiwania finansowe firm pokryją się z budżetem zamawiającego i przetarg uda się szybko rozstrzygnąć, podpisanie umowy na roboty budowlane nastąpi w ciągu kilku miesięcy.

Planowany termin oddania do użytku nowej hali w Poznaniu to przełom czerwca i lipca 2025 r. Z kolei wspomniana pływalnia przy ul. Taborowej powinna być gotowa w połowie 2026 r. Już za kilka lat poznańscy sportowcy oraz sympatycy sportu będą mogli korzystać z dwóch nowoczesnych obiektów.

Listen on Spreaker. Źródło: Będzie nowa hala sportów walki w Poznaniu. W środku m.in. sauna i siłownia. Budowa w tym roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.