Przebudowa Domu Zdrojowego - trwają prace w kompleksie uzdrowiskowym Jelenia Góra-Cieplice

2024-02-09 12:30
Przebudowa Domu Zdrojowego - trwają prace w kompleksie uzdrowiskowym Jelenia Góra-Cieplice
Autor: materiały prasowe Wizualizacja przebudowy - Dom Zdrojowy, Jelenia Góra-Cieplice

Dom Zdrojowy to funkcjonujący, zabytkowy obiekt sanatoryjny położony w centrum kompleksu termalnego Jelenia Góra - Cieplice. Rozpoczęto już prace na terenie inwestycji. Zaplanowano częściową przebudowę oraz rozbudowę istniejącego obiektu, w efekcie czego powstanie nowoczesne pięciokondygnacyjne sanatorium ze strefą zabiegową, hotelową i SPA.

Pogad@ne. Zbudowane #34 Wybieramy materiał na ściany

Spis treści

  1. Zakres przebudowy Domu Zdrojowego
  2. Nowa baza hotelowa Domu Zdrojowego

Dom Zdrojowy to zabytkowy obiekt sanatoryjny należący do Polskiej Grupy Uzdrowiskowej. Położony w centrum kompleksu termalnego Jelenia Góra - Cieplice, jest popularnym miejscem wśród kuracjuszy, korzystających z leczniczych właściwości wód termalnych Karkonoszy. Obiekt składa się z trzech segmentów, z których najstarszy obejmuje zabudowania z połowy XIX wieku.

Zakres przebudowy Domu Zdrojowego

Inwestycja przewiduje przebudowę istniejących budynków oraz budowę nowej 5-kondygnacyjnej części hotelowej. Prace podzielono na dwa etapy, z których pierwszy obejmie budowę nowo projektowanego budynku wraz z elementami zagospodarowania terenu i infrastrukturą techniczną. W drugim etapie zostanie wykonana przebudowa i rozbudowa istniejących budynków Domu Zdrojowego. Zakończenie budowy zaplanowane jest na II kwartał 2025 roku.

Przeczytaj również:

Na parterze budynku planowane jest powiększenie i przebudowa strefy konsumpcyjnej, zabiegowej i części wspólnych. Projekt zakłada powstanie sali restauracyjnej oraz sali konsumpcyjnej. W projekcie uwzględniono gabinety do kąpieli perełkowej i kwasowęglowej, masażu wirowego. W strefie SPA powstanie basen z atrakcjami, jacuzzi z wodą termalną i solankową oraz strefa saun.

Nowa baza hotelowa Domu Zdrojowego

Baza hotelowa została zaprojektowana na trzech kondygnacjach umieszczonych nad częścią zabiegową. Goście będą mogli skorzystać z oferty noclegowej w 1- i 2-osobowych pokojach z balkonami. Nowy obiekt zapewni łącznie 188 miejsc noclegowych w 88 pokojach. Recepcja wraz z punktem obsługi gościa zlokalizowana jest w nowopowstałym holu.

Projektowana część hotelowa dostępna będzie poprzez główne wejście od strony ul. Źródlanej. Recepcja wraz z punktem obsługi gościa zlokalizowana jest w nowopowstałym holu. Wykorzystuje się na parterze istniejące hole i przestrzenie do powiązań funkcjonalnych budynku, aby połączyć część istniejącą z rozbudową.

Projekt, realizowany w całości przez ALSTAL Grupa Budowlana. Poza pracami rozbiórkowymi i budowlanymi, obejmuje również przebudowę przyległej infrastruktury - budowę dróg wewnętrznych i chodników, budowę przyłączy, montaż nowego oznakowania oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Całość realizowana jest z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Prace realizowane są pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, w związku z historycznym rysem istniejących zabudowań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.