WIMA Łódź - trwa rewitalizacja Widzewskiej Manufaktury. Ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku B inwestycji

2023-04-21 15:25
WIM Łódź
Autor: materiały prasowe WIMA Widzewska Manufaktura - multifunkcyjny kompleks rewitalizujący ponad 100-letnie budynki pofabryczne zapewni przyjazną przestrzeń do mieszkania, pracy i relaksu.

WIMA Widzewska Manufaktura to multifunkcyjny kompleks rewitalizujący ponad 100-letnie budynki pofabryczne. WIMA Łódź zapewni przyjazną przestrzeń do mieszkania, pracy i relaksu. Oddanie do użytku pierwszego budynku mieszkaniowego planowane jest na II kwartał 2024 r. Resi Capital, spółka mieszkaniowa Cavatina Group, uruchomiła w kwietniu 2023 sprzedaż mieszkań, które powstaną w budynku B tej inwestycji.

Spis treści

  1. WIMA Łódź 
  2. Rewitalizacja Widzewskiej Manufaktury - koncepacja dewelopera

WIMA Łódź 

Dwa budynki powstającego kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura – B i C – dostarczą docelowo na łódzki rynek mieszkaniowy ponad 400 lokali w wysokim standardzie. Połączenie postindustrialnego klimatu dawnych zakładów bawełnianych z nowoczesnymi, zrównoważonymi rozwiązaniami podnoszącymi komfort mieszkańców i dużą dbałością dewelopera o tereny zielone i infrastrukturę usługową, tworzy atrakcyjną ofertę dla osób szukających dobrego miejsca do życia, a także tych pragnących zainwestować.

W pierwszym etapie fima Resi Capital uruchomiła sprzedaż 129 mieszkań powstających w odsuniętym najdalej od al. Piłsudskiego budynku B. Dostępne są metraże od 29 do 67 mkw. Oddanie do użytku pierwszego budynku mieszkaniowego planowane jest na II kwartał 2024 r.

Realizowane w ramach Cavatina Group miastotwórcze projekty wielofunkcyjne powstają zawsze z poszanowaniem dla lokalnych potrzeb i uwarunkowań. Dlatego koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park z fontanną. Oferowane przez nas mieszkania powstają w zaadaptowanych obiektach dawnej skręcalni oraz przewijalni. Historyczny wymiar tej lokalizacji pozwoli nam stworzyć niebanalne, przyjazne i po prostu atrakcyjne miejsce do życia",

komentuje Anna Łagowska-Cioch, Head of Residential Sales & Leasing Resi Capital S.A.

WIMA Łódź
Autor: materiały prasowe WIMA Łódź - jedna z najbardziej spektakularnych rewitalizacji w Łodzi

Na terenie kompleksu, między innymi w mieszkalnym budynku C, znajdą się także przestrzenie usługowo-handlowe. Dogodna lokalizacja inwestycji przy jednej z głównych arterii miasta – Alei Piłsudskiego – zapewni szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz dobry dojazd samochodem do ścisłego centrum, a także wyjazd z miasta na autostradę A1.

W zasięgu 15-minutowego spaceru znajdują się między innymi dwa parki miejskie oraz centrum handlowe. Podobnie jak inne projekty Grupy Cavatina, łódzki kompleks mixed-use będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM, podkreślającym istotność kluczowych czynników takich jak lokalizacja i dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii oraz wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów.

Rewitalizacja Widzewskiej Manufaktury - koncepacja dewelopera

Od 2020 roku właścicielem Widzewskiej Manufaktury, jest Grupa Cavatina. Koncepcja polskiego dewelopera zakłada przywrócenie świetności terenom dawnych zakładów bawełnianych poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu z biurami, mieszkaniami, lokalami handlowo-usługowymi oraz otwartymi przestrzeniami do odpoczynku i rekreacji. Prace przebiegają w porozumieniu z konserwatorem zabytków.

W nowej koncepcji tego projektu niezwykle ważne dla dewelopera było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego, w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku.

Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku pierwotnej funkcji tego budynku. Poszanowaniem pięknej historii będzie także zrewitalizowany 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw., który stanie się dla wszystkich użytkowników i gości zielonym sercem inwestycji.

WIMA Łodź
Autor: materiały prasowe Resi Capital spółka mieszkaniowa Cavatina Group, uruchomiła w kwietniu 2023 sprzedaż 129 mieszkań, które powstaną w budynku B tej inwestycji
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE