Towarowa 22 w Warszawie - pierwszy budynek projektu już w budowie. Jak będzie wyglądał Office House?

2023-11-16 7:25

Towarowa 22 w Warszawie w budowie! Rośnie pierwszy budynek u zbiegu ulic Pańskiej i Wroniej. Office House oprócz biur zaoferuje powierzchnie usługowe oraz atrakcyjne tereny zieleni. Byliśmy na prezentacji jego projektu. Jak będzie wyglądała pierwsza część Towarowej 22? Kiedy budynek Office House będzie gotowy?

Spis treści

  1. Towarowa 22 – co powstanie w pierwszym etapie projektu?
  2. Office House – jak będzie wyglądać biurowiec w Towarowej 22?
  3. Zielone rozwiązania w Office House Towarowa 22
  4. Office House – kiedy będzie gotowy pierwszy budynek Towarowej 22?
  5. Wielofunkcyjny kompleks Towarowa 22

Towarowa 22 – co powstanie w pierwszym etapie projektu?

Office House to pierwszy budynek kompleksu Towarowa 22 ­– inwestycji realizowanej na 6,5-hektarowej działce pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą. Powstający tu nowy fragment centrum Warszawy docelowo obejmie mieszkania na wynajem długoterminowy i sprzedaż, biura, lokale handlowo-usługowe, a także wyjątkowe tereny zieleni. Obecnie kończy się budowa podziemnej części kompleksu Towarowa 22.

Office House – jak będzie wyglądać biurowiec w Towarowej 22?

Office House zaoferuje około 31 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej do wynajęcia. Parter budynku Office House przeznaczono dla handlu, usług i gastronomii oraz na oranżerie z elementami małej architektury i miejscami do odpoczynku, podkreślające inspiracje płynące prosto z natury. Na pozostałych kondygnacjach powstaną elastyczne w aranżacji przestrzenie do pracy z zielonymi loggiami. Oryginalny charakter budynku podkreśli połączony z nim, zapraszający do środka pawilon o ażurowej konstrukcji, z wewnętrzną antresolą.

Przeczytaj też o nowo powstałych biurowcach:

Budynek odpowiada na potrzeby pracowników, którym biuro pomaga osiągnąć pełną efektywność w modelu hybrydowym lub po pełnowymiarowym powrocie do pracy stacjonarnej. Jednocześnie, zastosowane technologie plasują Office House wśród najbardziej zaawansowanych budynków w Polsce pod względem rozwiązań  prośrodowiskowych, w tym w zakresie ograniczania śladu węglowego.

– Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment

Zielone rozwiązania w Office House Towarowa 22

Budynek Office House będzie zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, w tym częściowo wytwarzaną na miejscu, m.in. przez panele fotowoltaiczne. Trójwarstwowa, szklana fasada będzie utrzymywać optymalną temperaturę wewnątrz budynku o każdej porze roku, ograniczając zużycie energii potrzebnej do chłodzenia lub ogrzewania. Niższe zużycie prądu będzie możliwe również dzięki oświetleniu LED sterowanemu systemem DALI. O jakość powietrza wewnątrz budynku zadba specjalna technologia oczyszczania, wzorowana na procesach naturalnie zachodzących w przyrodzie.

Budynek powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”. Spełni też wytyczne certyfikatu WELL oceniającego wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, a także certyfikacji WiredScore i SmartScore analizujących rozwiązania technologiczne.

Office House to część nowoczesnej, prospołecznej i inteligentnej dzielnicy, w której przenikać się będzie codzienne życie, praca i odpoczynek. Zaprojektowane przez nas budynki oraz przestrzeń wokół nich, szanują historię i kontekst lokalizacji, a zarazem wpisują się w nurt inkluzywnego planowania miast z myślą o potrzebach użytkowników różnych profesji, w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

– Maciej Rydz, partner w pracowni Jems Architekci

Office House – kiedy będzie gotowy pierwszy budynek Towarowej 22?

Jeszcze w listopadzie 2023 r. budynek Office House ma osiągnąć poziom zero. Następnie, zgodnie z planami inwestorów, będzie rósł w tempie jednej kondygnacji nadziemnej co około 10 dni roboczych. Zakończenie budowy Office House w Towarowej 22 planowane jest w drugim kwartale 2025 roku.

Jak podają inwestorzy kompleksu Towarowa 22, do połowy 2025 roku do użytku zostanie oddany również fragment Parku Słowa położony od strony ulicy Miedzianej, a do końca 2025 roku sąsiadujący z nim pierwszy budynek mieszkalny realizowany przez Archicom, spółkę z Grupy Echo Investment. Rok później odwiedzającym udostępniona zostanie pozostała część terenów zieleni z odrestaurowanym pawilonem Domu Słowa Polskiego.

Wielofunkcyjny kompleks Towarowa 22

Towarowa 22 to nowoczesny, przyjazny i wygodny do życia kwartał w centrum Warszawy. Wnosi nową wartość urbanistyczną i funkcjonalną na 6,5-hektarowym terenie po dawnej drukarni. Powstaną tu biura, mieszkania na wynajem długoterminowy i sprzedaż, lokale gastronomiczne, punkty usługowe, a także przestrzenie publiczne. Projekt okala wszechobecna zieleń, pomiędzy którą wytyczono sieć miejskich ulic i szlaków pieszo-rowerowych. Centralnym punktem inwestycji będzie park z modernistycznym pawilonem Domu Słowa Polskiego. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wyniesie około 200 tys. mkw. Realizacja całości projektu potrwa do 2028 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE