Znasz warszawski V Tower? To nowa nazwa modernizowanego Warta Tower - otwarcie już w 2025 roku!

2024-02-01 15:00
Znasz warszawski V Tower? To nowa nazwa modernizowanego Warta Tower - otwarcie już w 2025 roku!
Autor: materiały prasowe Wyłączony obecnie z użytku biurowiec przy Chmielnej 85/87 już w przyszłym roku będzie otwarty dla najemców

Warszawski biurowiec przy Chmielnej 85/87 - dawna Warta Tower - zmienia nazwę na V Tower. Obecnie obiekt jest w fazie rewitalizacji. Trwają prace nad projektem, w ramach których odnowiony budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie i rozwiązania proekologiczne. Po modernizacji i rebrandingu biurowca pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do niego już w I kwartale 2025 roku.

Spis treści

  1. Komfortowy i nowoczesny dla najemców i gości
  2. Wzrost potencjału zmodernizowanego biurowca
Hala Urania w Olsztynie w końcu otwarta. Tłumy przybyły na Galaktyczny Benefis

Komfortowy i nowoczesny dla najemców i gości

Poza doskonałą lokalizacją – przy ul. Chmielnej 85/87, czyli w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie – budynek ma wiele atutów, które odpowiadają na dzisiejsze oczekiwania i potrzeby najemców. Wśród nich warto wymienić m.in. atrakcyjne powierzchnie wspólne, dużą przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych (542).

Po modernizacji pakiet ten wzbogacony zostanie o najnowsze technologie, które pozwolą spełnić wymogi ESG oraz podniosą komfort i zbudują pozytywne doświadczenia użytkowników i gości przebywających w budynku.

Właściciel obiektu, firma Cornerstone Investment Management zdecydowała się również na zmianę nazwy tego znanego budynku - na V Tower.

Wynajmem warszawskiego biurowca w nowej odsłonie zajmą się eksperci Colliers, firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych.

Jako Colliers mamy doświadczenie w komercjalizacji zarówno nowych budynków, jak i tych, które trafiły na rynek po rewitalizacji. W tym drugim przypadku znajomość trendów i najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku jest kluczowa, aby na nowo zbudować konkurencyjność nieruchomości. Modernizacja budynku znanego dawniej jako Warta Tower będzie bazować na wymogach ESG, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu, zarówno w oczach najemców, jak i potencjalnych inwestorów. Po przeprowadzonych zmianach biurowiec będzie spełniać wymogi najbardziej restrykcyjnych certyfikatów ekologicznych i technologicznych. Cieszymy się, że nasza wiedza na temat rynku nieruchomości komercyjnych przekonała właściciela budynku do powierzenia nam zadania skomercjalizowania tej wyjątkowej przestrzeni.

Izabela Kapil, Dyrektorka w Dziale Powierzchni Biurowych, Pion Reprezentacji Właściciela, Colliers

Znasz warszawski V Tower? To nowa nazwa modernizowanego Warta Tower - otwarcie już w 2025 roku!
Autor: materiały prasowe Cornerstone Investment Management Projekt wnętrza V Tower

Wzrost potencjału zmodernizowanego biurowca

Budynek V Tower - znany jako dawna Warta Tower - to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33 700 m2. Nieruchomość składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe recepcje. Tego typu rozwiązanie daje ogromne możliwości dla najemców poszukujących swojego własnego lobby.

Obecnie budynek został całkowicie wyłączony z użytku w celu przeprowadzenia modernizacji i rebrandingu. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych środowiskiem wewnątrz będzie sterować aplikacja budynkowa. Dodatkowo najemcy będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań zapewniających dostęp do różnych części budynku, m.in. nowoczesnych wind czy smart parkingu. Planowane są także rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu użytkowania powierzchni biurowej.

Przeczytaj również:

Rewitalizacja budynku oparta jest przede wszystkim na poszanowaniu zastałej architektury oraz materiałów, których użyto przy budowie. To, na czym zależy inwestorowi to podkreślenie stylu Art Deco, przy jednoczesnym odświeżeniu wizerunku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że dostarczony przez nas produkt będzie spełniał wszystkie wymagania rynku, a dodatkowo zaoferuje komfortową powierzchnię biurową w jednym z najbardziej charakterystycznych budynków na mapie Warszawy. Bardzo cieszymy się ze współpracy z ekspertami z firmy Colliers. Ich wiedza i ogromne doświadczenie rynkowe usprawnią proces komercjalizacji.

Agnieszka Węgrzyńska, Senior Leasing Manager w Cornerstone Investment Management

Znasz warszawski V Tower? To nowa nazwa modernizowanego Warta Tower - otwarcie już w 2025 roku!
Autor: materiały prasowe Cornerstone Investment Management Projekt wnętrza V Tower

Rewitalizacja i komercjalizacja tak ciekawego budynku, który ma swoją historię w Warszawie, to wyjątkowy projekt. Wprowadzone zmiany znacząco podniosą prestiż obiektu i zwiększą jego konkurencyjność. Dzięki zastosowaniu nowych technologii i rozwiązań z zakresu ESG będziemy mogli zabiegać o międzynarodowe firmy, które w pierwszej kolejności kierują swoją uwagę ku nowo powstającym biurowcom. Jestem przekonany, że działania te przyniosą efekt i ten szeroko rozpoznawalny budynek szybko zapełni się najemcami.

Przemysław Błaszkiewicz, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers

Znasz warszawski V Tower? To nowa nazwa modernizowanego Warta Tower - otwarcie już w 2025 roku!
Autor: materiały prasowe Cornerstone Investment Management Projekt wnętrza V Tower

Projekt modernizacji biurowca przy Chmielnej 85/87 zakłada także renowację zielonych dziedzińców – dodanie małej architektury oraz zaprojektowanie nowoczesnych i atrakcyjnych stref relaksu. Przemianę przejdzie również część handlowo-usługowa, która zaoferuje usługi zgodne z oczekiwaniami najemców i lokalnej społeczności.

W ramach rebrandingu budynek otrzymał nową nazwę - V Tower - oraz będzie miał oprawę marketingową, spójną z nowoczesnym i proekologicznym charakterem obiektu. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.