WIMA Łódź - zmiany w planie rewitalizacji Widzewskiej Manufaktury. Zamiast biur dodatkowe apartamenty
WIMA Widzewska Manufaktura to multifunkcyjny kompleks rewitalizujący ponad 100-letnie budynki pofabryczne. Inwestor, Cavatina Holding S.A., planuje tam stworzenie między innymi lokali mieszkaniowych o wysokim standardzie i o loftowym charakterze oraz ogólnodostępnych terenów zieleni, w tym rewitalizowanego parku o powierzchni 9 tys. m². Inwestor wprowadził właśnie pewne zmiany w projekcie rewitalizacji tego obiektu. Jak będzie wyglądać zmodernizowana WIMA?
Spis treści
- WIMA Widzewska Manufaktura - aktualności
- WIMA Łódź – mieszkania w loftowym stylu
- Zrównoważone rozwiązania w historycznej zabudowie
- Rewitalizacja Widzewskiej Manufaktury - nowa koncepcja WIMY
WIMA Widzewska Manufaktura - aktualności
Trwają prace w należącym do Cavatina Holding kompleksie WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi. Deweloper zaprezentował niedawno nowe wizualizacje dwóch budynków mieszkalnych B i C, a także zapowiada stworzenie klimatycznych apartamentów w największym, imponującym budynku pofabrycznym A, który wg wcześniejszych założeń miał pełnić funkcję biurową.
Deweloper zakłada, że po zmianie projektu, trzy budynki kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura dostarczą na łódzki rynek pierwotny w sumie 750 mieszkań. W parterach Cavatina przewidziała także miejsce na powierzchnie usługowe – między innymi dla gastronomii. W oddanym już do użytku budynku WIMA D od strony al. Piłsudskiego działa znana sieć siłowni FitFabric.
WIMA Łódź – mieszkania w loftowym stylu
Mieszkaniowa część WIMY to połączenie postindustrialnego klimatu dawnych zakładów bawełnianych z nowoczesnymi, zrównoważonymi rozwiązaniami podnoszącymi komfort mieszkańców i dostępem do atrakcyjnych terenów zielonych.
W pierwszym etapie fima Resi Capital uruchomiła sprzedaż 129 mieszkań powstających w odsuniętym najdalej od al. Piłsudskiego budynku B. Dostępne są metraże od 29 do 67 m². Obecnie trwają prace konstrukcyjne w rewitalizowanym obiekcie.
Oddanie do użytku pierwszego budynku mieszkaniowego planowane jest na II kwartał 2024 r.
Dzięki swojej wyjątkowej architekturze oraz położeniu przy strategicznej dla Łodzi arterii, umożliwiającej łatwy dostęp zarówno do centrum miasta, jak i autostrady A1 – WIMA jest idealnym miejscem do stworzenia atrakcyjnej przestrzeni do życia. W ramach wieloetapowej inwestycji, w sprzedaży są już doskonale doświetlone mieszkania, dostępne w metrażach od 26 do 77 m² w budynkach B i C. A niebawem zaproponujemy także spektakularną odsłonę budynku A, w którym znajdą się także apartamenty oraz jasne patio. (...) Zadbaliśmy również o tereny zieleni – jednym z kluczowych elementów WIMY będzie rewitalizowany, ponad 100-letni park o powierzchni 9 tys. m².
– Daniel Draga, wiceprezes zarządu w Cavatina Holding
Na terenie kompleksu, między innymi w mieszkalnym budynku C, znajdą się także przestrzenie usługowo-handlowe. Dogodna lokalizacja inwestycji przy jednej z głównych arterii miasta – Alei Piłsudskiego – zapewni szybki dostęp do komunikacji miejskiej oraz dobry dojazd samochodem do ścisłego centrum, a także wyjazd z miasta na autostradę A1.
- Przeczytaj też o inwestycji mixed-use w centrum Warszawy. Towarowa 22 w Warszawie - pierwszy budynek projektu już w budowie
Zrównoważone rozwiązania w historycznej zabudowie
W zasięgu 15-minutowego spaceru znajdują się między innymi dwa parki miejskie oraz centrum handlowe. Podobnie jak inne projekty Grupy Cavatina, łódzki kompleks mixed-use będzie podlegał certyfikacji w systemie BREEAM, podkreślającym istotność kluczowych czynników takich jak lokalizacja i dostępność komunikacyjna, zastosowanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody i energii oraz wykorzystanie prośrodowiskowych i ekologicznych materiałów.
Rewitalizacja Widzewskiej Manufaktury - nowa koncepcja WIMY
Od 2020 roku właścicielem Widzewskiej Manufaktury, jest Grupa Cavatina. Koncepcja polskiego dewelopera zakłada przywrócenie świetności terenom dawnych zakładów bawełnianych poprzez stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu z biurami, mieszkaniami, lokalami handlowo-usługowymi oraz otwartymi przestrzeniami do odpoczynku i rekreacji. Prace przebiegają w porozumieniu z konserwatorem zabytków.
W nowej koncepcji tego projektu niezwykle ważne dla dewelopera było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni z pełnym poszanowaniem historycznego dziedzictwa tego miejsca. Dlatego, w projekcie architektonicznym zostały zachowane elementy zabudowy dawnej fabryki, w szczególności ceglane mury ścian zewnętrznych oraz oryginalne żeliwne słupy w zaplanowanych przestrzeniach biurowych i na terenie parku.
Estetyka bryły obiektu biurowego w części nadbudowywanej pochodzi z inspiracji układem nici przędzalnianych, co stanowi nie tylko efektowny zabieg wizualny, a też ukłon w kierunku pierwotnej funkcji tego budynku. Poszanowaniem pięknej historii będzie także zrewitalizowany 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. m², który stanie się dla wszystkich użytkowników i gości zielonym sercem inwestycji.