Barceló Warsaw Powiśle – nowy luksusowy hotel w Elektrowni Powiśle

2023-06-21 7:08

Barceló Warsaw Powiśle to pierwszy w Polsce obiekt hiszpańskiej sieci Barceló Hotel Group. Nowy czterogwiazdkowy hotel powstał na terenie Elektrowni Powiśle – zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu typu mixed-use. To już ostatnia część z inwestycji realizowanych w ramach tego projektu.

Spis treści

  1. Barceló Warsaw Powiśle - nowy hotel w Warszawie
  2. Elektrowni Powiśle - najemcy przestrzeni biurowej
  3. Elektrownia Powiśle - projekt typu mixed-use
  4. Przestrzeń Food Hall
  5. Przestrzenie handlowe

Barceló Warsaw Powiśle - nowy hotel w Warszawie

Barceló Hotel Group ogłosiła otwarcie Barceló Warsaw Powiśle, nowego czterogwiazdkowego awangardowego hotelu z 151 pokojami i apartamentami, zlokalizowanego w centrum Warszawy. Hotel mieści się na terenie Elektrowni Powiśle, która przez prawie 100 lat dostarczała miastu energię, a niedawno została przekształcona w projekt o charakterze mixed-use z ponad 70 restauracjami i sklepami.

Wizytówką Barceló Warsaw Powiśle, obok sal konferencyjnych czy restauracji, będzie SkyBar w stylu iberyjskim z basenem na dachu i widokiem na Warszawę. Budynek hotelu, zlokalizowanego przy zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski, która odpowiada za projekt rewitalizacji Elektrowni Powiśle.

Przeczytaj też:

Otwarcie hotelu Barceló finalizuje proces zagospodarowania wszystkich budynków w kompleksie Elektrowni Powiśle. Spójna i funkcjonalna koncepcja architektoniczna, w której każdy element został potraktowany przez architektów z szacunkiem dla jego historycznej wartości, pozwoliła w pełni wykorzystać potencjał tego niezwykle ważnego na mapie Warszawy miejsca. (…) Możemy śmiało powiedzieć, że Elektrownia Powiśle z hotelem Barceló będą tworzyć wizytówkę Powiśla, o której będzie głośno nie tylko w Warszawie.

Dariusz Domański, Managing Partner, White Star Real Estate

Oprócz budowy zakończony został również proces komercjalizacji w całym kompleksie. Zarówno część handlowa, mieszkaniowa jak i biurowa jest w zasadzie w pełni wynajęta. Dostępnych jest zaledwie kilka lokali – podkreśla Dariusz Domański, Managing Partner z White Star Real Estate.

Elektrowni Powiśle - najemcy przestrzeni biurowej

Wśród najemców mamy m.in.:

  • firmę prawnicza Dentons,
  • główną siedzibę perfumerii Douglas,
  • firmę odzieżową Guess
  • koncern Sony Music Polska.

Jedno z pięter w biurowcach Elektrowni Powiśle należy także do, zajmującej się realizacją kompleksu, firmy White Star Real Estate.

Elektrownia Powiśle
Autor: M. Czechowicz

Elektrownia Powiśle - projekt typu mixed-use

Elektrownia Powiśle to projekt typu mixed-use, gdzie historia i innowacja przenikają się, tworząc zrównoważone środowisko dla najemców, gości i lokalnej społeczności. Na terenie Elektrowni powstały obiekty handlowo-kulturalno-usługowe, biurowe, mieszkalne oraz hotel. Budowa projektu ruszyła w 2016 r. i zakończyła się na początku 2023.

Projekt zyskuje światowe uznanie, zdobywając nagrody zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych konkursach. W 2020 roku Elektrownia otrzymała nagrodę „Best Mixed-Use Development” podczas International Property Awards, natomiast w 2021 roku została nagrodzona podczas MIPIM Awards 2021, czyli odpowiednika Oscarów w branży nieruchomości, nagrodą główną w tej samej kategorii.

Przeczytaj też:

Przestrzeń Food Hall

Obok przestrzeni biurowych, apartamentów czy hotelu, w Elektrowni Powiśle znajdziemy także cieszącą się dużą popularnością wśród warszawiaków przestrzeń Food Hall, która została wyróżniona w konkursie Food Business Awards 2021 w dwóch kategoriach: Food Hall/Food Court oraz najciekawszy wystrój/design.

W obiekcie nie zabrakło tradycyjnych restauracji. Jedną z nich jest DOCK19, projektu Mateusza Gesslera. Miłośnicy kuchni Tex-Mex czy tradycyjnych dań hiszpańskich również nie będą zawiedzeni, odwiedzając lokale Blue Cactus czy Tres Toros zlokalizowane w kompleksie na warszawskim Powiślu. W ciągu kolejnych miesięcy w projekcie planowany jest szereg nowych lokali: od znanych konceptów jak Bakery Powiśle i Prime Cut, po nowe koncepty jak Forastero. Łącznie w Elektrowni Powiśle będzie się znajdowało 44 restauracji, barów i kawiarni.

Przestrzenie handlowe

W wielofunkcyjnym obiekcie nie mogło też zabraknąć przestrzeni handlowych, gdzie udało się przyciągnąć wiele ciekawych marek. Przykładem może być zlokalizowany aż na 3 kondygnacjach sklep szwedzkiej marki COS, cenionej za minimalistyczne ubrania w stonowanych kolorach, piękne wystawy i współpracę z designerską marką HAY.

Natomiast swój pierwszy butik w Polsce i w Europie Środkowej otworzył w Elektrowni Urban Outfitters. Dwupoziomowy sklep oferuje odzież i akcesoria modowe, ale także kosmetyki oraz książki i płyty z muzyką. Do przestrzeni handlowej, oprócz znanych globalnych marek, dołączyły również znane lokalne marki takie jak: Elementy, Balagan, Orska, Klasyczne Buty czy Galilu, które mają swoją grupę klientów i udanie wpisały się handlową przestrzeń kompleksu.

Elektrownia Powiśle
Autor: M. Czechowicz W wielofunkcyjnym obiekcie nie mogło też zabraknąć przestrzeni handlowych, gdzie udało się przyciągnąć wiele ciekawych marek
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.