Hotele PURO ze złotym certyfikatem

2024-02-27 14:54

Wszystkie budynki hotelowe sieci PURO Hotels uzyskały certyfikaty LEED v4.1 Operation and Maintenance na poziomie GOLD. Certyfikacja siedmiu należących do sieci obiektów została przeprowadzona we współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.

Spis treści

  1. Hotele PURO po modernizacji
  2. Energo- i wodooszczędne rozwiązania w PURO
Rozmowy Muratora: Janusz Komurkiewicz, POiD, Fakro

Hotele PURO po modernizacji

PURO Hotel Development to spółka odpowiadająca za stronę techniczną obiektów hotelowych pod marką PURO, zlokalizowanych w największych polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Łodzi.

W ramach działań spółki na rzecz zminimalizowania wpływu budynków na środowisko wszystkie obiekty PURO Hotels zostały zmodernizowane i przeszły procedurę wielokryterialnej oceny w systemie LEED v4.1 Operation and Maintenance.  Hotele PURO otrzymały certyfikat LEED na poziomie GOLD, uzyskując noty w przedziale od 65 do 69 punktów.

Otrzymanie certyfikatu LEED Gold dla wszystkich budynków naszej sieci to potwierdzenie konsekwentnie wdrażanej przez nas polityki w obszarze ESG. Cieszymy się, że PURO jest w tym temacie pionierem na polskim rynku hotelarskim. Certyfikat, podobnie jak zakup energii z OZE, to wynik obranej przez PURO strategii minimalizowania wpływu na środowisko. Podejmujemy szereg działań, które pozwalają nam zyskać miano sieci przyjaznej dla środowiska i bezpiecznej dla naszych gości.

– Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający w PURO Hotel Development sp. z o.o.

Przeczytaj także:

Energo- i wodooszczędne rozwiązania w PURO

Współpraca sieci PURO z firmą doradczą JWA zaowocowała wdrożeniem rozwiązań oraz rekomendacją dobrych praktyk w zakresie zarządzania budynkami na każdym poziomie ich funkcjonowania, które stopniowo są wdrażane we wszystkich obiektach.

Kluczową kwestią było ograniczenie zużycia mediów – wody i energii. Wdrożono też politykę zakupową i remontową.

PURO Hotels to pierwsze hotele w Polsce, które uzyskały certyfikat LEED Operation and Maintenance w wersji v4.1. Osiągnięcie poziomu Gold w certyfikowanych hotelach świadczy o wysokim standardzie wszystkich siedmiu obiektów i potwierdza, że przyjęte w nich praktyki są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Klienci chcący skorzystać z usług jednego z hoteli mogą być pewni, że w budynku, w którym się znajdują zastosowano rozwiązania ograniczające zużycie energii, wody czy produkcję odpadów przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu gości.

– Alicja Bielańska, Sustainability Specialist z JWA

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.