Najwyższy wieżowiec w budowie w Polsce już z docelową wysokością! The Bridge osiągnął 174 m!
Najwyższy wieżowiec w Polsce spośród obecnie budowanych – warszawski The Bridge – osiągnął swoją ostateczną wysokość 174 m. Ukończono właśnie jego ostatnią kondygnację techniczną. W tej chwili prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji. Planowany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 roku.
Spis treści
- The Bridge – najwyższy wieżowiec w budowie w Polsce
- Biurowiec The Bridge osiągnął już 174 m wysokości
- Proekologiczny wieżowiec od Ghelamco
- Nowoczesne systemy zarządzania w wieży The Bridge
The Bridge – najwyższy wieżowiec w budowie w Polsce
Wieżowiec The Bridge to projekt firmy Ghelamco, realizowany w biznesowym centrum Warszawy – na styku ulic Towarowej, Grzybowskiej i placu Europejskiego. Inwestycja wprowadzi na stołeczny rynek w sumie 47 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej.
Oprócz nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie wieży częścią inwestycji The Bridge będzie też historyczny gmach Bellony. Wyeksponowany i poddany renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Na piętrach budynku zostanie urządzona nowoczesna powierzchnia biurowa, a na parterze znajdzie się przestrzeń usługowa z miejscem na restaurację czy kawiarnię. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby.
Projekt biurowca The Bridge przygotowała holenderska pracownia architektoniczna UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 r.
Przeczytaj też:
- Towarowa 22 w Warszawie - sprawdziliśmy, jak rośnie pierwszy budynek kompleksu! Jak będzie wyglądał Office House?
- Biurowiec Grójecka 5 w Warszawie to już G5 Prime Offices! Oprócz zmiany nazwy budynek przejdzie modernizację
Biurowiec The Bridge osiągnął już 174 m wysokości
Warszawski The Bridge uzyskał już ostateczną wysokość 174 m – inwestor ogłosił właśnie zakończenie budowy ostatniej kondygnacji technicznej. Obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz montaż elewacji. Szklana fasada z charakterystycznymi żyletkami, które na różnych wysokościach i z różnych stron stają się mniej lub bardziej widoczne, pokryła już 18 kondygnacji.
Wyróżnikiem inwestycji będzie również przestronne i wysokie lobby (w najwyższym punkcie mierzące aż 18 m), które połączy nowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bellony.
To wyjątkowy i ambitny projekt również z konstrukcyjnego punktu widzenia, gdyż każde piętro jest niepowtarzalne – nie ma dwóch identycznych! To za sprawą bryły budynku, która jest niezwykle rozrzeźbiona i z każdej strony wygląda inaczej dzięki licznym przełamaniom. Pod względem architektury The Bridge zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych wieżowców Warszawy i jestem przekonany, że stanie się wartościowym i rozpoznawalnym elementem jej krajobrazu.
– Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland
Proekologiczny wieżowiec od Ghelamco
Jak zapowiada inwestor, The Bridge będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Oprócz certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, wieżowiec będzie certyfikowany również w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.
Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, wieżowiec The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią pochodzącą m.in. z farm fotowoltaicznych. Obiekt wykorzystywać będzie ultraenergooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75%.
Na 40. piętrze wieżowca znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w około 280 miejsc parkingowych, w tym z ładowarkami do samochodów elektrycznych, a także specjalny parking dla jednośladów elektrycznych z punktami do ładowania. Dla rowerzystów zostanie przygotowanych prawie 150 miejsc rowerowych oraz szatnie z natryskami.
- Zobacz zdjęcia: The Bridge Warszawa w budowie. Panorama Warszawy z 20. piętra nowego wieżowca na Woli
Nowoczesne systemy zarządzania w wieży The Bridge
Budynek The Bridge zostanie wyposażony w autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz monitorowanie i kontrolę obróbki powietrza. Najemcy budynku zyskają dostęp do mobilnej aplikacji umożliwiającej poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W The Bridge wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.