Meininger Kraków - pierwszy hotel hybrydowy w Polsce. Zobacz, jak wyglądają wnętrza! ZDJĘCIA

2023-10-12 10:57

Meininger Hotel Kraków Centrum to pierwszy w Polsce obiekt europejskiej sieci nowoczesnych i przystępnych cenowo hoteli hybrydowych. Tym samym Kraków dołącza do największych miast Europy, w których sieć ma już swoje placówki.

Spis treści

  1. Meininger Hotel Kraków - pierwszy obiekt tej marki w Polsce
  2. Hybrydowa koncepcja hoteli Meininger - na czym polega?

Meininger Hotel Kraków - pierwszy obiekt tej marki w Polsce

Hotel Meininger znajduje się w dzielnicy Grzegórzki, przy ul. Grzegórzeckiej 10, na wschód od Starego Miasta, w bliskiej odległości od między innymi Dworca Głównego, Hali Targowej, a także Opery, Ogrodu Botanicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wcześniej w tym miejscu działało Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie, na potrzeby hotelu budynek został przebudowany i dostosowany do wymagań inwestora.

Meininger Hotel Kraków Centrum oferuje 135 pokoi z 507 łóżkami - od prywatnych pokoi z łazienkami po przestronne pokoje dzielone. Krakowski Meininger - zgodnie ze standardem marki - kierowany jest do gości o różnym profilu: rodzin, osób podróżujących samotnie, gości na wyjazdach służbowych, a nawet grup studenckich.

Kompleksowe udogodnienia hotelu obejmują kuchnię dla gości, bezpłatne łóżeczka dziecięce, duże wspólne pokoje, strefę gier, kącik zabaw dla dzieci, lobby, bar, szafki oraz pralkę i suszarkę.

Projekt wnętrz, autorstwa zespołu architektów Tremend, został opracowany zgodnie z motywem przewodnim "Flow of Creation" - odzwierciedlającym ducha przygody oraz doświadczenie niezapomnianych chwil. Ma inspirować do kreatywności i niekonwencjonalnego myślenia.

Hotel MEININGER w Krakowie to pierwszy obiekt tej marki w Polsce
Autor: Mat. prasowe MEININGER Hotels

Hybrydowa koncepcja hoteli Meininger - na czym polega?

Hybrydowa koncepcja hoteli Meininger łączy w sobie usługi i komfort międzynarodowego hotelu ekonomicznego z udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości, centralną lokalizacją, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Pokoje obejmują zarówno klasyczne pokoje dwuosobowe i prywatne pokoje dzielone, jak i łóżka we wspólnych pokojach wieloosobowych.

Indywidualny projekt każdego hotelu odzwierciedla charakter lokalnego środowiska i inspiruje różne grupy docelowe dzięki elastycznym rozwiązaniom hotelarskim. Meininger prowadzi obecnie 36 hoteli hybrydowych w Europie z łącznie około 5 335 pokojami i około 19 507 łóżkami w 26 europejskich miastach, takich jak Kraków, Kolonia, Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.