Nowa siedziba Lipton projektu Workplace - komfortowa przestrzeń w kolorach herbaty

2023-10-23 7:08

Marka Lipton zyskała własną siedzibę w Warszawie – zamiast dotychczasowej przestrzeni coworkingowej powstało pełne kolorów natury biuro dbające przede wszystkim o dobrostan i komfort pracowników. Za projekt realizacji odpowiada pracownia Workplace.

Spis treści

  1. Nowe biuro Lipton od Workplace, czyli projektowanie empatyczne
  2. Przestrzeń inspirowana barwami i mocą herbaty
  3. Biuro jak ekosystem

Nowe biuro Lipton od Workplace, czyli projektowanie empatyczne

Zgodnie z oczekiwaniami klienta, marki Lipton, nowe warszawskie biuro jest przede wszystkim miejscem spotkań – przestrzenią, która sprzyja produktywnej pracy i budowaniu relacji, a także daje poczucie wsparcia.

Dla projektantów pracowni Workplace najważniejsze w realizacji projektu było empatyczne podejście do potrzeb klienta – zrozumienie charakteru marki, oczekiwań oraz dbałość o jej dobro. Celem było zatem nie tylko zapewnienie nowych przestrzeni pracy, lecz także stworzenie miejsca, które jest wspólne i tworzy atmosferę swobody i otwartości.

Powstała różnorodna, elastyczna przestrzeń, która dostosowuje się do różnych czynności wykonywanych w ciągu dnia pracy. Zapewniono strefy dla osób potrzebujących ciszy, ale też miejsca wspierające socjalizację. Dzięki temu pracownicy mają swobodę wyboru sposobu pracy.

Przestrzeń inspirowana barwami i mocą herbaty

Główną inspiracją projektu był najważniejszy produkt marki – herbata. Jej bogactwo kolorów, intensywność i sam proces parzenia przełożyły się na konkretne rozwiązania: herbata biała, lekka to obszary pracy sprzyjające skupieniu; herbata oolong znalazła odzwierciedlenie w estetyce wspierającej kreatywność; mocna, typowa dla barwy pu-erh, zainspirowała projekty stref socjalnych.

Kolorystyka elementów aranżacji podąża za naturą, a przede wszystkim światem roślin – we wnętrzach przewodzą delikatne odcienie zieleni, subtelny miętowy, a także podstawowe kolory beżu i brązu. Zostały one wzbogacone głębokimi odcieniami brunatno-czerwieni i soczystą ciemną żółcią, nawiązującą do słońca i ciepłych promieni wschodzącego słońca. Taka paleta barw sprzyja atmosferze ciepła i spokoju.

Biuro jak ekosystem

Nowa siedziba Lipton to spójnie działający ekosystem, uwzględniający różnorodność potrzeb pracowników i wspierający różne aktywności. Oprócz zróżnicowanej przestrzeni biurowej – stref sprzyjających kreatywności i spotkaniom, miejsc zapewniających pracę w skupieniu i ciszy, a także przestrzeni do przyjmowania gości i prowadzenia wideokonferencji – w siedzibie Lipton powstały też Tea Point i laboratorium herbaty. To miejsca spotkań pracowników, ale też tworzenia nowych smaków herbaty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE