Polski biurowiec Warsaw UNIT sprzedany za ponad miliard złotych! To rekord na skalę europejską!
Imponujący drapacz chmur przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie ma już nowego właściciela! Warsaw UNIT został sprzedany za 280 mln euro, czyli ponad 1,2 miliarda złotych, a transakcja ta stała się rekordową na rynku biurowym w 2024 roku nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.
Spis treści
Biurowiec w Warszawie sprzedany za rekordową kwotę!
Firma deweloperska Ghelamco sprzedała położony przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie biurowiec Warsaw UNIT. Nowym właścicielem imponującego drapacza chmur została szwedzka spółka nieruchomościowa Eastnine AB, a kwota, za którą polski biurowiec został sprzedany - 280 mln euro, czyli ponad 1,2 mld zł - stała się europejskim rekordem 2024 roku!
Ta transakcja to ważny i optymistyczny sygnał dla całej branży nieruchomości. Inwestorzy wracają na zakupy i nie stronią od inwestycji w perspektywiczne aktywa, spełniające wyśrubowane normy wpisujące się w wymogi ESG. Nabycie budynku w centralnej lokalizacji charakteryzującej się mocnym popytem wśród najemców, ograniczoną podażą nowych projektów i perspektywą wzrostu czynszów to bezpieczna długoterminowa inwestycja
- mówi Rafał Gierczak, członek zarządu, dyrektor działu zarządzania aktywami w Ghelamco Poland.
W informacji firmy Ghelamco podkreślono, że budynek należy do najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych obiektów tej klasy na kontynencie. Jest w pełni skomercjalizowany, a do jego największych najemców należą: Warta, Moderna, CBRE, Stryker, Amazon, OmniOffice i Imperial Tabacco.
Polecamy: Rynek biurowy 2024 i prognoza na 2025. Raport Cushman Wakefield
Warsaw UNIT - o nieruchomości
Ultranowoczesny warszawski wieżowiec ma blisko 60 tys. mkw. powierzchni biurowej i 46 pięter. Jak podkreślają przedstawiciele firmy Ghelamco, jest to jeden z najbardziej ekologicznych i zaawansowanych technologicznie biurowców w Europie, zasilany w całości czystą energią.
Obok Warsaw UNIT nie sposób przejść obojętnie ze wzglądu na jego elegancką, ponadczasową architekturę. Projekt drapacza chmur zostal stworzony przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury PROJEKT. Jednym z najciekawszych elementów jest zastosowanie w części obiektu elewacji typu Dragon Skin, czyli fasady kinetycznej, złożonej z kilku tysięcy ruchomych płytek. Reaguje ona w widoczny sposób na każdy, nawet najdelikatniejszy, powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury.