Bel Mare w Międzyzdrojach – piąty etap inwestycji uzyskał pozwolenie na użytkowanie

2023-06-28 8:30
Bel Mare & Aqua Resort
Autor: materiały prasowe Bel Mare & Aqua Resort

Budowa Bel Mare & Aqua Resort rozpoczęła się w 2017 roku. Ta zlokalizowana w samym sercu Międzyzdrojów inwestycja docelowo zaoferuje 736 apartamentów i blisko 300 pokoi hotelowych. Swoją siedzibę znajdzie tam również ratusz – nowe centrum administracyjne miasta.

Bel Mare – piąty etap z pozwoleniem na użytkowanie

Piąty etap międzyzdrojskiego kompleksu Bel Mare&Aqua Resort w dniu 19 czerwca 2023 roku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że już wkrótce kolejni inwestorzy otrzymają klucze do apartamentów.

Piąty etap Bel Mare&Aqua Resort oferuje najemcom 2 budynki zawierające łącznie  10 lokali użytkowych oraz 237 apartamentów mieszkalnych o powierzchni mieszkalnej od 26 do 144 m² w dwóch budynkach. Dużym wyróżnikiem apartamentów są przestronne tarasy – największe mają powierzchnie nawet  do 113 m². Z najwyższych kondygnacji rozpościera się widok na morze lub z drugiej strony na lasy Wolińskiego Parku Narodowego. Natomiast lokale od  strony zachodniej mają widok w kierunku przyszłego Placu Miejskiego i budynku nowego Ratusza

Bel Mare & Aqua Resort
Autor: materiały prasowe Bel Mare & Aqua Resort
Bel Mare & Aqua Resort
Autor: materiały prasowe Bel Mare & Aqua Resort

Nowa inwestycja zaprojektowana przez biura AKO Architekci zmieni oblicze Międzyzdrojów, tworząc de facto nową, turystyczno-administracyjno-rozrywkową dzielnicę miasta. Jest przykładem odpowiedzialnego projektowania przestrzeni miejskiej, uwzględniającej potrzeby zarówno wypoczywających turystów, jak i lokalnej społeczności.

Inwestycja zlokalizowana jest 450 metrów od plaży i molo w Międzyzdrojach. Dopełnieniem inwestycji będzie uliczka pełna kawiarenek i restauracji. Nowy etap jest połączony z wcześniejszym etapem inwestycji Bel Mare funkcjonalnymi łącznikami, dzięki czemu właściciele mieszkań nie muszą wychodzić na zewnątrz, by dojść do atrakcji resortu znajdujących się w poszczególnych częściach obiektu. Na wewnętrznym zacisznym patio znajdzie się zieleń i strefa zabaw dla dzieci z kids play, prowadzonym przez Tui Kids Club. Przy głównym wejściu do budynku będzie znajdowała się pralnia samoobsługowa na żetony.

Przeczytaj też:

Bel Mare & Aqua Resort
Autor: materiały prasowe Bel Mare & Aqua Resort

Wysmakowane detale architektoniczne

Budynek A obejmuje 6 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacje garażu podziemnego. Kolorystyka budynku utrzymana jest w jasnych kolorach z akcentami nawiązującymi do popularnych w Międzyzdrojach elementami drewnianymi. W centralnym punkcie patio znajduje się doskonale doświetlony lokal usługowy. Cały budynek wyposażony jest w odnawialne źródła energii: 70% dachu pokryta zostanie panelami fotowoltaicznymi.

Budynek B obejmuje 4 kondygnacje naziemne,  a jego zwieńczeniem będą skośne dachy, nawiązujące swoją formą do architektury hanzeatyckiej, zakorzenionej w całym regionie Pomorza Zachodniego. Obiekt pokryty jest stonowanymi w kolorystyce barwami oraz płytami włókno-cementowymi o delikatnej fakturze wraz z całymi połaciami dachowymi, co daje nowoczesny wygląd, jednocześnie nawiązujący do starych kamienic. Projekt parteru zakłada wycofanie z lica elewacji frontowej, co wraz z tarasami pozwoli zapewnić zadaszoną, przyjazną przestrzeń, idealną do zagospodarowania przez dostępne w parterach lokale

Bel Mare & Aqua Resort
Autor: materiały prasowe Bel Mare & Aqua Resort
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.