Biurowiec KREO. Krakowska inwestycja Ghelamco na ostatniej prostej!

2023-05-21 23:15
Biurowiec KREO w Krakowie
Autor: Ghelamco Krakowska inwestycja Ghelamco jest już na ostatniej prostej. Trwają prace wykończeniowe wokół biurowca KREO (fot. maj 2023)

Biurowiec KREO - zlokalizowany przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie wyróżnia elegancka, ponadczasowa architektura, która wpisuje się w tradycje architektoniczne miasta, m.in. dzięki zastosowaniu na elewacji piaskowca oraz pionowych okien z podziałami. Za projekt biurowca KREO odpowiada krakowska pracownia architektoniczna Q-arch. Obecnie (maj 2023) trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Spis treści

  1. KREO nowy biurowiec Ghelamco
  2. Lokalizacja inwestycji KREO
  3. Certyfikaty budynku KREO
  4. Kiedy otwarcie inwestycji KREO

KREO nowy biurowiec Ghelamco

KREO dostarczy najemcom łatwe w aranżacji biura o powierzchni piętra ponad 2,7 tys. mkw. Do swojej dyspozycji będą mieć obszerny, zielony taras na dachu, z którego rozciąga się widok na panoramę Krakowa, Wawel, a w dobrą pogodę nawet na Tatry! W samym budynku znajdą się także udogodnienia dla rowerzystów, w tym parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki. Użytkownicy samochodów skorzystają z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem. W środku przewidziano również stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Zapewnienie użytkownikom KREO optymalnego środowiska pracy możliwe będzie dzięki wdrożeniu wewnątrz budynku autorskiego systemu Signal OS opracowanego przez Ghelamco. Zintegruje on wszystkie systemy budynkowe w jeden analityczny, który w czasie rzeczywistym monitoruje, gromadzi i ocenia dane z całego obiektu.

Zobacz też:

Lokalizacja inwestycji KREO

Biurowiec KREO zlokalizowany jest przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie. Zaletą tej lokalizacji jest na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum Krakowa oraz dostęp bliskość historycznych dzielnic, takich jak Kazimierz czy Stare Podgórze. Położenie KREO zachęca jednocześnie do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerów – dojazd do Starego Miasta zajmuje nie więcej niż 15 minut.

Certyfikaty budynku KREO

Ghelamco jako pierwszy deweloper w Europie Środkowo-Wschodniej będzie certyfikować swoją regionalną inwestycję w systemie SmartScore. Dodatkowo, jako pierwszy w Krakowie, KREO zostanie też oceniony pod względem zaawansowania technologicznego przez zespół certyfikujący WiredScore. Podczas certyfikacji zostaną przeanalizowane rozwiązania w odniesieniu do dwóch głównych kryteriów - technologii funkcjonalnych, mających wpływ na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, a także fundamentów technicznych, takich jak łączność cyfrowa, zarządzanie i bezpieczeństwo cybernetyczne.

KREO będzie również certyfikowany w prestiżowych systemach BREEAM i WELL, które świadczą o ekologicznym charakterze budynku i poziomie komfortu jego użytkowania, a także „Obiekt bez barier”, który ma potwierdzić jego pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Kiedy otwarcie inwestycji KREO

Zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest ma lato 2023. Obecnie (maj 2023) trwają intensywne prace wykończeniowe wewnątrz budynku, w tym montaż stolarki drzwiowej, bram garażowych, elementów wyposażenia sanitarnego, systemów i instalacji HVAC, a także instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Układ drogowy na działce wokół biurowca jest już w większości ukończony, rozpoczęły się nasadzenia drzew i krzewów. Jednocześnie w trakcie realizacji jest budowa pasa zjazdowego z ulicy Wadowickiej wraz z wykonaniem chodnika oraz ścieżki rowerowej. 

Biurowiec Kreo
Autor: Ghelamco KREO będzie certyfikowany w systemie SmartScore oraz w systemach BREEAM i WELL

Kraków, napędzany potencjałem absolwentów najlepszych uczelni wyższych w kraju, nieustannie się rozwija, stając się dla inwestorów niezwykle atrakcyjnym rynkiem. Wiele polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw decyduje się ulokować swoją działalność właśnie w stolicy Małopolski. KREO doskonale odpowiada na te potrzeby – nowoczesnego, zrównoważonego biznesu – zapewniając swoim użytkownikom najwyższy komfort pracy dzięki wykorzystaniu inteligentnych i zielonych rozwiązań zgodnych z wymogami ESG

– Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

źródło: Ghelamco

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.