Fabryka Wody - kiedy otwarcie nowego aquaparku w Szczecinie? Gdzie powstaje Fabryka Wody? Zobacz zdjęcia

2023-11-03 9:10

Fabryka Wody Szczecin to wielofunkcyjny, nowoczesny aquapark, którego baseny, zjeżdżalnie, saunarium oraz strefy rekreacyjno-rozrywkowe zapewnią niezapomniane chwile każdemu niezależnie od wieku. Obiekt został starannie zaprojektowany z dbałością o bezpieczeństwo i komfort odwiedzających. Aktualnie zakończył się jeden z etapów inwestycji - Edukatorium Fabryki Wody. Kiedy zatem otwarcie aquaparku w Szczecinie?

Spis treści

  1. Fabryka Wody w Szczecinie - aktualności
  2. Aquapark Fabryka Wody - kiedy otwarcie?
  3. Edukatorium Fabryki Wody jest gotowe
  4. Jak będzie wyglądać inwestycja?
ESKA SUMMER CITY - Termy Bania Bukovina Michalowice

Fabryka Wody w Szczecinie - aktualności

Zakończył się jeden z etapów inwestycji. Edukatorium Fabryki Wody jest gotowe. Podpisany został protokół odbioru końcowego wystawy, która powstała jako istotny element składowy Fabryki Wody. 

Aquapark Fabryka Wody - kiedy otwarcie?

Rozruch technologiczny Fabryki Wody rozpoczął się w sierpniu br. To skomplikowany i czasochłonny etap inwestycji. 

Wykonywane są rygorystyczne testy oraz sprawdzana cała infrastruktura. Podczas odbiorów niezwykle ważna jest weryfikacja zrealizowanych prac. Jeśli tego będzie wymagać sytuacja, nanoszone będą niezbędne poprawki lub prowadzone będą dodatkowe prace. Wszystko w celu usprawnienia funkcjonalności obiektu.

W tym czasie inwestor współpracuje z wykonawcą zarówno części rekreacyjnej jak i edukacyjnej, instytucjami oraz wszystkimi innymi podmiotami, aby uzyskać wymagane certyfikaty, atesty oraz pozwolenia umożliwiające ostateczny odbiór. Celem jest zapewnienie najwyższych standardów jakości i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Rozruch technologiczny wraz z odbiorami zgodnie z założeniami może potrwać od trzech do sześciu miesięcy, więc może to być nawet styczeń 2024. Nie wykluczone jednak, że aquapark ruszy jeszcze w 2023 roku. Ten żmudny etap realizacji inwestycji, będzie kluczowy pod kątem przygotowania całego obiektu do otwarcia.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia Fabryki Wody!

Edukatorium Fabryki Wody jest gotowe

Centrum Edukacyjne składa się z sześciu bloków tematycznych: Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja Wody, Hydroinżynieria, gdzie znajdują się manualne i multimedialne wystawy. Do momentu otwarcia przejdą intensywny etap testowania.

To właśnie w tym miejscu, zwiedzający niezależnie od wieku, będą się uczyć o tym niewątpliwie najcenniejszym związku chemicznym i to od samych początków kształtowania się życia na Ziemi aż po rozwój naszej cywilizacji. Zagadnienia dotyczące wody, będą tutaj przedstawiane w ujęciu ujęciu fizyki, matematyki, geografii, biologii, chemii, humanizmu i historii.

Centralną częścią Centrum Edukacyjnego będzie atrium, czyli przestrzeń wypoczynkowa, którą będzie można przekształcić w miejsce organizacji pokazów naukowych lub eventów. Jego cechą charakterystyczną jest znajdujący się w nim podwieszony model cząsteczki wody.

Są to trzy ogromne stalowe kule, pokryte napinaną membraną, które towarzyszą zwiedzającym podczas przemieszczenia się spiralną klatką schodową edukatorium tzw. „wirem wiedzy”. W największej z kul ulokowana została sala audytoryjna na 49 osób.

Odkrywanie fascynującego świata nauki o wodzie uzupełnią dodatkowe atrakcje. W połowie ścieżki zwiedzenia (w bloku „Człowiek”) zwiedzający trafią do sali wypoczynkowej tzw. „Pijalni Wody”, gdzie będzie się można wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem. Dostępne będą laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt i umożliwiające prowadzenie urozmaiconych zajęć dla uczniów zarówno w trakcie godzin lekcyjnych, jak i poza nimi. W strefie wystaw czasowych prezentowane będą dodatkowe treści, które nie znalazły się na głównej wystawie. Z kolei w strefie „ogródków wodnych” tworzących mały park rozrywki o walorach edukacyjnych, stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury.

Jak będzie wyglądać inwestycja?

Fabryka Wody to nowoczesny aquapark. Powstały w nim baseny rekreacyjne oraz sportowy, zjeżdżalnie, strefa wellness i jedno z największych saunarium (16 saun) w Polsce. Baseny rekreacyjne, a przy nich plażę zaplanowano również na zewnątrz obiektu. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku zaplanowano m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra.

Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. Inwestor przewiduje również lodowisko sezonowe naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem.

Fabryka Wody to aż 5 hektarów terenu. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 17 000 m².

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana. Inwestorem - miasto Szczecin.

Zobacz największe aquaparki w Polsce [Galeria]

Murator spot promocyjny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE