Fabryka Wody Szczecin - kiedy otwarcie? Zobacz aktualne zdjęcia z budowy aquaparku!

2023-05-26 15:01

Fabryka Wody w Szczecinie to wielofunkcyjny aquapark, ale także centrum edukacyjne. Budowa Fabryki Wody trwa już kilka lat. Publikujemy nowe zdjęcia z budowy. Prace wykończeniowe wewnątrz obiektu i wokół budynku wydają się być już na finiszu! Kiedy zatem otwarcie Fabryki Wody?

Kiedy otwarcie Fabryki Wody?

Obecnie na budowie szczecińskiej Fabryki Wody w budynku basenowym trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Jak podaje serwis eska.pl, pierwotny plan zakładał, że Fabryka Wody zostanie ukończona w lutym 2023 roku, a w wakacje 2023 skorzystają z niej pierwsi mieszkańcy. Inwestycja jest opóźniona i prawdopodobnie opóźni się jeszcze bardziej.

Na stronie generalnego wykonawcy inwestycji, firmy ALSTAL Grupa Budowlana, pojawiła się informacja, że kompleks nie zostanie otwarty zaraz po zakończeniu prac budowlanych. Wynika to z konieczności przeprowadzenia procesu rozruchowo-odbiorowego inwestycji, który zgodnie z kontraktem może trwać od trzech do sześciu miesięcy.

Obiekt nie zostanie zatem otwarty w wakacje tego roku, jak to pierwotnie planowano. Trudno też określić nowy termin otwarcia Fabryki Wody.

Jak będzie wyglądać szczecińska Fabryka Wody?

Fabryka Wody to nowoczesny aquapark. Powstały w nim baseny rekreacyjne oraz sportowy, zjeżdżalnie, strefa wellness i jedno z największych saunarium (16 saun) w Polsce. Baseny rekreacyjne, a przy nich plażę zaplanowano również na zewnątrz obiektu. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku zaplanowano m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra.

Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. Inwestor przewiduje również lodowisko sezonowe naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem.

Fabryka Wody to aż 5 hektarów terenu. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 17 000 m².

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana. Inwestorem - miasto Szczecin.

Zobacz największe aquaparki w Polsce [Galeria]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE