Nickel Development rozpoczyna budowę w Szklarskiej Porębie

2024-06-12 13:57
Górski resort Nickel w Szklarskiej Porębie
Autor: Nickel Development Górski resort Nickel powstanie w Szklarskiej Porębie.

W Szklarskiej Porębie rozpoczęła się budowa pierwszego górskiego resortu pod marką Nickel. Trzy powstające właśnie budynki mieścić będą 89 apartamentów wypoczynkowych, a także restaurację i przestrzenie rekreacyjne. Wokół budynków znajdzie się natomiast nowa zieleń, w tym wysoko rosnące drzewa.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Spis treści

  1. Nickel Development buduje resort w Szklarskiej Porębie
  2. Nickel Resort & Spa w otoczeniu zieleni
  3. Inwestycja chroniona przez Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Nickel Development buduje resort w Szklarskiej Porębie

Na terenie, który odstraszał pozostałościami nieukończonej budowy przy ul. Demokratów w Szklarskiej Porębie, powstaje współczesny, nawiązujący architektonicznie do dziedzictwa górskich kurortów zespół budynków apartamentowych. Nickel Resort & Spa Szklarska Poręba obejmuje trzy etapy, a pierwszy z nich, którego budowa rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca ma być ukończony w czwartym kwartale przyszłego roku.

Aktualnie zakończone są już prace ziemne i wykonywana jest płyta fundamentowa hali garażowej. Firma Nickel Development, znana ze swoich realizacji w Poznaniu, Kołobrzegu i Warszawie, przywiązuje ogromną wagę do minimalizacji nawierzchni utwardzonej i dlatego większość miejsc postojowych na tym terenie, przeniesiona będzie pod ziemię.

Zakres aktualnie prowadzonych prac dopełnia dostosowanie istniejących już na działce elementów instalacji do potrzeb nowopowstającego obiektu.

Nickel Resort & Spa w otoczeniu zieleni

Architektura to wyróżnik tego projektu, a równie ważną jego częścią jest otoczenie budynków i zieleń. Firma podkreśla, że choć nabyła niezalesioną działkę, po zakończeniu budowy Nickel Resort & Spa na jego terenie, mierzącym nieco ponad 2 ha, będzie rosło ponad 200 drzew i kilkanaście tysięcy krzewów.

– Tylko w pierwszym etapie wokół budynków Nickel Resort & Spa posadzimy aż 77 drzew. Ich dobór pod względem gatunków jest inspirowany florą regionu Karkonoszy. Do tego ponad 4 tys. krzewów, wśród których dominować będzie oczywiście kosodrzewina – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Powierzchnia czynna biologicznie na całym terenie zajmie 11,5 tys. m kw., czyli 47% gruntów, uwzględniając w tym powierzchnię zabudowy – podkreśla.

Nad spójnością całego projektu czuwa wrocławska pracownia Q2 Studio, która specjalizuje się w obiektach o charakterze hotelowym. Projektanci dostali trudne zdanie wpisania budynków w kontekst architektoniczno-kulturowy i zachowanie harmonii miejsca. Jak widać na pierwszych wizualizacjach, wrocławscy architekci postawili na kamień, drewniane materiały wykończeniowe i duże przeszklenia, a także charakterystyczne strome dachy, jednoznacznie kojarzące się z turystyką górską.

Inwestycja chroniona przez Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Wraz ze startem budowy firma Nickel Development rozpoczęła także podpisywanie umów deweloperskich, już na podstawie znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To oznacza dla kupujących dodatkowe zabezpieczenia.

– Budowa jest nadzorowana w całości przez bank finansujący inwestycję, czyli Velo Bank, który zgodnie z najnowszymi przepisami prowadzi odrębne rachunki powiernicze dla każdego z trzech etapów inwestycji i dysponuje szeregiem dodatkowych uprawnień kontrolnych w porównaniu z wcześniejszymi, powszechnie znanymi przepisami. Dodam też, że inwestycja jest chroniona przez Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, co jest bardzo istotne w kontekście bezpieczeństwa inwestora.

Większość klientów docenia przy tym nasze 25-letnie doświadczenie w budowie i sprzedaży nieruchomości – mówi Edyta Kołodziej.

Nickel Resort & Spa Szklarska Poręba będzie należeć do sieci obiektów wypoczynkowych pod marką Nickel, pod wspólnym parasolem spółki operatorskiej Nickel Hospitality, która będzie zarządzać resortem w Karkonoszach w partnerstwie z VHM Hotel Management, firmą mającą w swoim portfolio współpracę z takimi markami hotelowymi jak Hampton by Hilton czy Holiday Inn.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.