Rozbudowa Wyndham Wroclaw Old Town dobiega końca. Więcej pokoi już w II kw. 2024 roku

2024-02-09 16:20
Rozbudowa Wyndham Wroclaw Old Town dobiega końca. Więcej pokoi już w II kw. 2024 roku
Autor: materiały prasowe Wyndham Wroclaw Old Town Wejście do Wyndham Wroclaw Old Town

Zbliża się zakończenie prac przy rozbudowie hotelu Wyndham Wroclaw Old Town. Po zmianach będzie miał 375 pokoi i stanie się jednym z największych hoteli we Wrocławiu. Cały hotel ma działać zgodnie z filozofią eco sieci Wyndham.

Pogad@ne. Zbudowane #34 Wybieramy materiał na ściany

W otwartym w 2022 r. Wyndham Wroclaw Old Town do dyspozycji gości jest 205 pokoi. W ramach rozbudowy powiększy się o kolejne 152 i od początku drugiego kwartału będzie liczył 357 pokoi.    

Decyzję o rozbudowie inwestycji podjęto już w 2022 roku. Właściciel obiektu na mocy porozumienia z Mogotel Hotel Group – łotewskim operatorem zarządzającym ponad 20 hotelami w Europie zdecydował się na poszerzenie powierzchni hotelu o dodatkową przestrzeń, dotychczas wynajmowaną pod powierzchnie biurowe. Hotel będzie oferował też dwie restauracje, 12 sal konferencyjnych, executive lounge oraz siłownię ze strefą fitness.

4-gwiazdkowy Wyndham Wroclaw Old Town położony jest w 50 m od Rynku w kompleksie Wratislavia Center, gdzie do wybuchu pandemii w 2020 r. działał leasingowany przez Orbis hotel  Sofitel Old Town, zajmujący ok. połowę powierzchni obiektu. W 2021 r. obiekt został wydzierżawiony przez Mogotel, który podpisał umowę franczyzową na markę Wyndham i otworzył pod nią hotel w marcu 2022 r.

Przemiana wnętrz - wrocławskie murale

W 2023 r. istniejące pokoje zostały zmodernizowane zyskując nowy design. Nowo powstające, mają zachęcać nowoczesną kolorystyką oraz lokalnymi akcentami. W przestrzeniach ogólnodostępnych znajdą się wrocławskie murale, które widoczne będą zaraz po wejściu do hotelu.

Znaczną część najwyższego, 6. piętra zajmą nowa hotelowa siłownia z salą fitness oraz strefa wellness. Ponadto goście mogą korzystać z trzypoziomowego parkingu znajdującego się w budynku.

Przeczytaj również:

- Naszych gości będziemy zachęcać do aktywności fizycznej, umożliwiając korzystanie w sezonie z zajęć fitness, a dzięki bliskim nam założeniom „Think green, Live green” będziemy dążyć do współtworzenia z nami kultury ekologicznej w hotelu.

Tomasz Majszyk, dyrektor generalny hotelu

Rozbudowa Wyndham Wroclaw Old Town dobiega końca. Więcej pokoi już w II kw. 2024 roku
Autor: materiały prasowe Wyndham Wroclaw Old Town Hotel Wyndham Wroclaw Old Town

– Cieszymy się, że nasze przestrzenie będą tętnić życiem. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że zadaszone atrium będzie pełne gości spotykających się w celach biznesowych i towarzyskich. Bardzo reprezentacyjny jest nowoczesny apartament o powierzchni 120 m2, który został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach. Jego największym atutem jest spektakularny widok z balkonu na malowniczą kościelną wieżę i ścisłe centrum miasta. Liczymy, że przyciągnie on wielu gości VIP, ceniących komfort i walory wizualne otoczenia.

Tomasz Majszyk, dyrektor generalny hotelu

Zgodnie z filozofią eco sieci Wyndham

– Chcielibyśmy, aby przeszkolone atrium, które wypełnimy roślinami i kwiatami było „zieloną enklawą w centrum miasta” i miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów. Filozofia eco towarzyszy sieci Wyndham codziennie, dlatego koncepcja zielonej przestrzeni w takim miejscu idealnie wpisuje się w ten wizerunek. Wrocławski Wyndham Wroclaw Old Town uczestniczy w programie sieciowym Wyndham Green, który promuje zrównoważone praktyki w branży hotelarskiej.

Tomasz Majszyk, dyrektor generalny hotelu

We wszystkich pomieszczeniach hotelowych zainstalowano oświetlenie led, w każdym pokoju stoją kosze do sortowania śmieci, w łazienkach dostępne są certyfikowane kosmetyki w dużych dozownikach, a pokoje są sprzątane tylko na wyraźne życzenie gości (obniża to zużycie wody i detergentów).

Goście będą mieli do dyspozycji wodę w szklanych butelkach z opcją bezpłatnego dopełniania jej w czasie pobytu. Restauracja w Wyndham Wroclaw Old Town już teraz działa zgodnie z filozofią less waste.

Otwarcie drugiej części hotelu Wyndham zaplanowane jest na początek drugiego kwartału 2024 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.