Skandynawski design i tradycja. Zobacz nagrodzone warszawskie biuro banku SEB!

2024-01-12 15:45

Warszawskie biuro banku SEB to doskonały przykład harmonijnego połączenia jakości, naturalnych materiałów i innowacji. Zaprojektowane i zrealizowane przez Colliers Define biuro zostało docenione w międzynarodowym konkursie Global Design & Architecture Design Awards 2023. Otrzymało prestiżową trzecią nagrodę w kategorii Interiors–Workplace.

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie

Konkurs Global Architecture & Design Awards to prestiżowe wydarzenie w branży architektury i designu, które co roku przyciąga uwagę czołowych firm i projektantów z całego świata. Nagradza innowacyjne i inteligentne podejście, a jego celem jest docenianie wybitnych prac w dziedzinie architektury, a także tworzenie platformy promującej stosowane przez architektów i projektantów strategie, odpowiadające na współczesne globalne wyzwania.

Mistrzowskie połączenie designu i tradycji

Biuro banku SEB w Warszawie docenione zostało za harmonijne połączenie skandynawskiego designu i szwedzkiej filozofii lagom z industrialnym oraz historycznym charakterem terenu Fabryki Norblina.

We wnętrzu biura wykorzystano wysokiej jakości materiały, takie jak: kamień, naturalne drewno, len oraz skandynawski mech, aby wykreować biofiliczne, bliskie naturze i przyjazne środowisko pracy. Jednocześnie, wnętrze emanuje ponadczasowym stylem, gdzie minimalistyczna prostota harmonizuje z elementami polskiego wzornictwa międzywojennego.

Zobacz wnętrza nagrodzonego warszawskiego biura banku SEB!
Autor: materiały prasowe Colliers Przestrzeń biurowa

Połączenie estetyki skandynawskiej z lokalnymi akcentami tworzy unikalną i inspirującą przestrzeń pracy, odzwierciedlającą wartości i kulturę organizacji. Końcowy wygląd i atmosfera naszego warszawskiego biura są wynikiem pracy zespołowej, w której czynną rolę wiódł zespół wewnętrzny Group Real Estate z SEB. To dzięki wielu spotkaniom i wspólnej pracy pracowników Colliers Define i SEB, biuro osiągnęło swój doskonały wygląd, który zachwyca odwiedzających i zgarnia kolejne międzynarodowe nagrody.

Anita Fogler, Head of Group Real Estate Poland, Marketing and Communication Responsible, SEB

W odpowiedzi na potrzeby pracowników

Motyw przewodni projektu, „traditionally modern”, odzwierciedla kulturę organizacyjną banku SEB, łącząc w sobie innowację, twórczość i harmonię.

Biuro oferuje elastyczne przestrzenie spotkań, od komfortowych kącików wypoczynkowych po nowoczesne sale konferencyjne. Dzięki zastosowaniu elementów wyciszających, takich jak dźwiękochłonne panele, zasłony i akustyczne ekrany, stworzono środowisko pracy sprzyjające skupieniu i koncentracji.

W procesie projektowania zastosowano także analizę widokową, by jak najlepiej dopasować poszczególne strefy do różnych funkcji. Przestrzeń wejściowa prowadzi do przestronnej kuchni z wyjściem na okalający część biura taras.

Obok recepcji znajduje się bar kawowy, inspirowany szwedzką tradycją fika - przerwy kawowej. Kluczową rolę w procesie integracji pracowników odgrywa też sąsiadująca z barem otwarta przestrzeń wspólna, umożliwiająca organizację spotkań oraz wydarzeń firmowych.

Przeczytaj również:

Zobacz wnętrza nagrodzonego warszawskiego biura banku SEB!
Autor: materiały prasowe Colliers Kuchnia biurowa

Nagroda w konkursie Global Design & Architecture Design Awards 2023 to dla zespołu Colliers Define ogromne osiągnięcie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wspólna praca z zespołem Group Real Estate z SEB nad projektem biura w Warszawie została doceniona na arenie międzynarodowej, a fakt, że wśród zwycięzców poprzednich edycji znalazły się najbardziej cenione biura projektowe na świecie, m.in. Zaha Hadid Architects, Foster + Partners, Adrian Smith + Gordon Gill Architecture jeszcze bardziej dodaje prestiżu temu wyróżnieniu. Nagroda ta stanowi dla nas potwierdzenie słuszności zaangażowania w tworzenie nie tylko estetycznie atrakcyjnych, ale także funkcjonalnych i innowacyjnych przestrzeni pracy. Zależy nam na projektowaniu wnętrz, które nie tylko odpowiadają na potrzeby dzisiejszego świata, ale też inspirują i przyczyniają się do dobrostanu tych, którzy z nich korzystają.

Dorota Osiecka, Partnerka w Colliers i Dyrektorka platformy Colliers Define

Za projekt oraz jego realizację w całości odpowiadał zespół Colliers Define w składzie: Zuzanna Jaszczuk i Paulina Palmowska (architektki) oraz Grzegorz Roman, Patrycja Czernow, Maciej Wieczorkiewicz, Paweł Szczepański i Ewelina Amboroziak (zespół wykonawczy).

Nagroda Global Design & Architecture Design Awards 2023 to kolejne wyróżnienie dla biura banku SEB – wcześniej projekt doceniony został także w konkursie Global Future Design Awards 2023.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.