The Elements Resort – 351 apartamentów nad samym morzem. Rusza budowa hotelu ze SPA i całorocznym lodowiskiem

2024-06-27 14:19
The Elements Resort
Autor: Theelements.pl

Nad Bałtykiem rusza budowa aparthotelu The Elements Resort. Kompleks ma być wyposażony w strefę SPA & wellness z basenem, sale konferencyjne, dwie restauracje i… całoroczne lodowisko. Za budowę obiektu liczącego 351 apartamentów odpowiada deweloper Peninsula Property, a finansuje ją spółka IBI Polska Secured Funding.

Spis treści

  1. Lokalizacja The Elements Resort
  2. Energia z OZE
  3. Apartamenty na własność lub pod wynajem
Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym

Dźwirzyno – miejscowość położona nad samym morzem niedaleko Kołobrzegu – będzie miała jeden z najnowocześniejszych hoteli na Wybrzeżu. The Elements Resort ma stanąć w pierwszej linii brzegowej, a budowa ruszy jeszcze tego lata po tym, jak deweloper Peninsula Property uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Kompleks będzie wyposażony w 351 apartamentów, strefę SPA & wellness z basenem, ponad 300 mkw. powierzchni konferencyjnej, dwie restauracje, letnie kino i plac fontann dla dzieci, a nawet całoroczne lodowisko.

Lokalizacja The Elements Resort

The Elements Resort to trzy budynki mieszczące 2- 3- i 4-pokojowe apartamenty z balkonami lub tarasami. Ponad 75 proc. z nich – jak czytamy na stronie inwestycji – będzie oferowało widok na morze. Kompleks jest inspirowany żywiołami i ma być w założeniu ekologiczny – przy projektowaniu części zielonych wykorzystano wydmową, rodzimą roślinność, a do wykończenia części wspólnych oraz samych apartamentów posłużą naturalne budulce inspirowane żywiołami. Przy budowie obiektu będą też wykorzystane materiały odporne na zasolenie, a całość ma być wkomponowana w otaczającą ją zieleń.

Przeczytaj także:

Energia z OZE

The Elements Resort ma być też pierwszym obiektem aparthotelowym na wybrzeżu, który w tak dużym stopniu będzie czerpał energię ze źródeł odnawialnych. Gruntowa pompa ciepła, system wody lodowej, panele fotowoltaiczne na dachu oraz odzyskiwanie wody deszczowej do utrzymania części wspólnych mają zaspokoić do 80 proc. zapotrzebowania energetycznego kompleksu. Celem jest nie tylko dążenie do zapewnienia czystej energii, ale też obniżenie kosztów utrzymania.

The Elements Resort
Autor: Theelements.pl

Apartamenty na własność lub pod wynajem

Apartamenty w The Elements Resort można kupić w dwóch wariantach – na wyłączny użytek własny, a także pod wynajem, gdzie usługa zarządzania najmem będzie zapewniana przez operatora. W takim przypadku standardowa umowa obowiązuje przez 15 lat, a podział przychodów wynosi 70/30 dla właściciela. Ma on też prawo wyłącznego korzystania z apartamentu przez 21 dni w roku. Na terenie inwestycji deweloper przygotował apartament pokazowy, a do 15 lipca prowadzona jest przedsprzedaż projektu z ofertą na miejsce postojowe w cenie.

The Elements Resort jest położony 5 minut od jeziora Resko Przymorskie, co zagwarantuje – jak zapewnia deweloper – wysokie obłożenie w sezonie, jak i poza nim. Operatorem aparthotelu będzie Peninsula Hotel Management prowadzona przez Olofa Karlssona, który wprowadzał do Polski markę Radisson. Finansowanie projektu zapewnia IBI Polska Secured Funding – będąca częścią jednego z największych izraelskich funduszy inwestycyjnych IBI Investment House, który zarządza aktywami inwestorów o wartości ponad 85 mld zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.