Energylandia – nowe atrakcje 2023/2024. Kiedy otwarcie Sweet Valley Energylandia w parku rozrywki? Zobacz zdjęcia

2023-11-21 13:36

Sweet Valley Energylandia to nowa, już siódma strefa zabawy zatorskiego parku rozrywki. Najnowsza część Energylandii zaoferuje pakiet atrakcji tematycznych. Przygotowano też specjalną ofertę na sezon zimowy. Kiedy otwarcie nowej części Energylandii? Jakie atrakcje zaplanowano na najbliższy sezon w Energylandii w Zatorze?

Spis treści

  1. Energylandia – nowe atrakcje 2023/2024
  2. Nowość w parku rozrywki w Zatorze – kiedy otwarcie Sweet Valley w Energylandii?
  3. Energylandia zimą – Winter Kingdom 2023/2024 – snowtubing, Ogród Świateł i roller coastery
Otwarcie Winter Kingdom w Energylandii

Energylandia – nowe atrakcje 2023/2024

Nowością w sezonie 2024 r. będzie siódma już strefa zabawy o nazwie Sweet Valley. Zajmie ona teren 4 ha powierzchni, na której znajdzie się 10 nowych atrakcji, m.in. familijne roller coastery Choco Chip Creek oraz Honey Harbour, zaprojektowane i wyprodukowane przez holenderską Vekomę, Candy Carousel – wiedeńska karuzela, symbol parków rozrywki, czy Crazy Barn, czyli ruchomy domek przypominający stodołę, zainstalowany na kurzej łapce.

Na fanów wodnych atrakcji będą czekać Bumble Boats, czyli niewielkie gondole poruszające się po spływie wodnym. Z kolei Bon Bon Balloon to karuzela, która pozwoli wzbić się w chmury. Centralną atrakcją strefy będzie karuzela Twis’Tea, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób jednocześnie.  

Podobnie jak w pozostałych strefach Parku także tutaj znajdą się obiekty gastronomiczne. W drugim etapie strefy Sweet Valley powstanie multifunkcyjny budynek restauracyjno-widowiskowy, który pozwoli realizować, popularne w europejskich parkach rozrywki, kolacje z artystycznym show. Jednorazowo obiekt Sweet Valley Town Hall Theatre pomieści 1000 osób.

Nowość w parku rozrywki w Zatorze – kiedy otwarcie Sweet Valley w Energylandii?

Atrakcje w ramach nowego konceptu Energylandii będą dostępne już niebawem. Uroczyste otwarcie strefy Sweet Valley odbędzie się 27 kwietnia 2024 r.

Zobacz w galerii zdjęć, jak będą wyglądać poszczególne atrakcje Sweet Valley w Energylandii.

Energylandia zimą – Winter Kingdom 2023/2024 – snowtubing, Ogród Świateł i roller coastery

Park Rozrywki w Zatorze przygotował również specjalną zimową ofertę pod hasłem Winter Kingdom.

Wśród zimowych atrakcji w Energylandii przewidziano m.in. największy w Polsce Ogród Świateł, lodowisko ze specjalnymi scenami świetlnymi, snowtubing (zjazdy dmuchanymi pontonami), roller coastery, świąteczne warsztaty, bożonarodzeniowy jarmark.

Winter Kingdom potrwa od 25 listopada 2023 r. do 21 stycznia 2024 r.

Sprawdź w galerii zdjęć, jak wyglądają atrakcje Winter Kingdom w Energylandii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.